Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Beklenen Gün Geldi! Tel Şirketi Talep Toplamaya Başladı

Geçen hafta halka arzı onaylanan Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş bugün talep toplamaya başladı. Detaylar haberde...
Beklenen Gün Geldi! Tel Şirketi Talep Toplamaya Başladı
HABER GİRİŞ

Halka arz olmak için Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK), geçen hafta onay alan Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş bugün talep toplamaya başladı.

Borsa İstanbul A.Ş. tarafından yapılan bildirimde Özyaşar Tel’in (OZYSR) talep toplamaya başladığını paylaştı. Talep toplama işlemi iki gün sürecek ve pay başına 28 TL’den gerçekleşecek.

Söz konusu açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş. Miktar*: 26.000.000 TL nominal, Aracı: FNY Kapanış Tarihi: 24.05.2024, Fiyat: 28 TL. Fazla talep gelmesi halinde 5.200.000 TL nominal değerli paylar da satışa konu olabilecektir.”

Bunun yanında ilgili sırada maksimim emir değerinin 873.600.000 TL olacağı not edildi. Emir toplama işlemenin 10:30-13:00 saatleri arasında yapılmakta olduğu bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Borsa İstanbul, “Dağıtıma konu hesap türleri üzerinden iletilen aynı MKK sicil numarasına sahip emirlerden sadece fiyat ve zaman önceliği kuralına göre ilk emir dağıtıma katılmaktadır.” notunu düştü.

Şirket Hakkında

Şirketin resmi sitesinde yer alan bilgilere göre 1973 yılında kuruldu. Sıcak daldırma galvanizli tel olmak üzere, tel ve tel mamulleri alanında katma değerli ürünler üretmekte, enerji, altyapı, kablo, otomotiv, yapı, tarım, mobilya, ambalaj, beyaz eşya, çevre ve güvenlik sistemleri sektörlerine hizmet veriyor.

Şirketin son 3 yılda geliri 185 milyon dolara yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.