Yatırım yapmaya başla!

Bekir Bozdağ Cam Filmi Konusunda Son Noktayı Koydu!

Cam filmi ile ilgili çok sorulan "cezalar geri ödenecek mi, film yasağı tekrar gelecek mi" sorularına Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ'dan açıklama geldi. İşte detaylar...
Bekir Bozdağ Cam Filmi Konusunda Son Noktayı Koydu!

Ülkemizin akaryakıta gelen zamlardan sonra en büyük ikinci hadisesi de “cam filmi yasağı” oldu. Hızlı bir kararla araçların camlarına yapılan; aksesuar ve güneş ışıklarından koruma amaçlı olan filmler, aniden yasaklanmıştı. Yasaklanması bir kenara, camları filmle kaplı olan arabalara cezalar yağmaya başlamıştı.

Ve ceza miktarları da en az 400 TL‘ye yakın kesilmişti. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan “bu işi düzenleyin” demesinden sonra konu üzerinde çalışma yapılacağı söylendi. Düzenleme süreci içerisinde araçlara kesinlikle ceza kesilmemesi talimatı da peşinden söylendi. Ancak yine de konunun durumu ne düzeyde, yine yasaklancak mı yasaklanmayacak mı soruları sıklıkla sorulur hale geldi.

Cam filmi yasağı hakkında ilk bilgilendirmeyi Bilim,
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü yapmıştı.

Özlü, cam filmlerinin serbest olacağını, buna karşın bazı kriterler getirileceğini söylemişti.

Halkın kafasını karıştıran “kesilen cezalar” ile ilgili son noktayı da Bekir Bozdağ koydu.

Cam Filmi Yasağı Hakkında Bekir Bozdağ Konuştu

Hükümet Sözcüsü Bozdağ, kesilen cezaların hiçbir hususta geri iadesinin olmayacağını bildirdi. Yani cezalar ödendiğiyle kalacak. Herhangi bir affın da gündemde olmadığını söyleyerek olaya kesinlik getirmiş oldu.

Bu durumdan şikayetçi olanlar da oldu ancak sonuçsuz kaldı. Peki kafa kurcalayıcı bir soru da Recep Tayyip Erdoğan’ın “Yanlış yaptılar, düzeltmeleri için talimat verdim” sözü ne için söylendi. Bir vatandaş olarak benim buradan çıkardığım sonuç; ortada bir yanlışlık varsa bu düzeltilir. Yani talimatsız ve yanlış bir şeye kesilen bir ceza geri iade edilir.

İnsanlar araçlarının cam filmi yüzünden hem ceza yedi hem de söktürmek için ortalama 150 TL ücret ödemiş oldu. Kaba bir hesapla ceza+söktürme+tekrar cam filmi yapılırsa yaklaşık 950 TL gibi bir rakam çıkıyor. Bence mağduriyete de bir çözüm düşünmeleri gerekiyor!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum