Yatırım yapmaya başla!

Bekar Anne Konut Kredisi Probleminden Kendi Mini Evini Yaparak Kurtuldu!

İstedikten sonra her engelin aşılabileceğini kanıtlayan bir başarı öyküsü daha sizlerle! İşte bekar bir annenin elinden çıkmış sıcacık bir yaşam alanı!
Bekar Anne Konut Kredisi Probleminden Kendi Mini Evini Yaparak Kurtuldu!

Tek başına çocuk büyütmenin ne kadar zor olabileceği hakkında herkes az çok bir şeyler söyleyebilir. Sonuçta; bekar anneler diğerlerine kıyasla maddi ve manevi yönden daha çok sorumluluk üstlenirler. Hele bir de yanlarında onlara destek verecek kimse yoksa durum daha da zorlaşır.

İşte tam da bu noktada, hem bekar annelere hem de ev sahibi olmak isteyenlere ilham vermesi için eşinden ayrılan 2 çocuk sahibi kadından bahsetmek istiyorum. Çünkü o karşısına çıkan konut kredisi engelinden, “burası benim dünyam” diyebileceği küçücük bir ev yaparak kurtulmuş.

27 yaşındaki Charlotte Sapwell’in bakması gereken iki küçük oğlu var.

27 yaşındaki Charlotte Sapwell’in başarısı

Eşinden ayrıldığı zaman çocuklarıyla birlikte ortada kalan Charlotte, başını sokabilecek bir yer aramaya başlamış. Ancak artık bekar bir anne olduğu için kişisel finans konusunda daha titiz davranmalı, adımlarını akıllıca atmalıymış. Ve konut kredisinin avantajlarını bilse de kendisini zora sokacak bir borcun altına girmek istemiyormuş.

Bekar anne işte bu nedenlerden dolayı kendi evini tasarlamaya karar vermiş.

Bekar anne kendi evini tasarlamış

Daha doğrusu, genç kadına kendi evini yapma fikrini veren kişi büyükbabası olmuş. Büyükbabasının önerisine sıcak bakan ve hemen araştırma yapan kadın, kendisine “bunu yapabilirim” diyerek kollarını sıvamış.

Çünkü çok çalışmayı gerektirse de çocuklarına yeni bir yaşam alanı sağlamak zorundaymış.

Büyükbabasının arka bahçesine yine ondan aldığı borç parayla kendi evini yapmaya başlayan kadın, 13.000 dolara mal olan yeni yuvasını inşa etmiş.

Yeni evlerinde yaşamanın ilk birkaç ay boyunca hiç kolay olmadığını söyleyen bekar anne, eksikler tamamlandığında ortaya çıkan sonuçtan gurur duymuş.

Birkaç hafta elektriksiz, susuz ve tuvaletsiz kalan aile, bunlar da tamamlandığında sıcacık bir yuvanın sahibi olmuş. Özellikle de 6 ve 2 yaşındaki oğullarının kendilerine ait bir odaları olduğu için sevinen anne, evdeki çoğu eşyayı da ikinci el eşya satan internet sitelerinden satın almış.

Evin küçüklüğüne rağmen kendisinin ve çocuklarının ihtiyaç duyduğu her şeye sahip olduğunu söyleyen bekar anne, kendisiyle aynı durumdakilere de bunu başarabileceklerini söylüyor. Ve minik ama mutlu yaşam alanını sosyal medya hesaplarından paylaşarak, başkalarına örnek olmak istiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Başarı Hikayeleri kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum