Yatırım yapmaya başla!

Bed Bath & Beyond CEO’su Yatırımcı Baskıları Arasında İstifa Etti

Bed Bath & Beyond CEO’su Steven Temares’in istifa ettiği ve bunun hemen yürürlüğe girdiği açıklandı. İşte nedeni ve detaylar;
Bed Bath & Beyond CEO’su Yatırımcı Baskıları Arasında İstifa Etti

Bed Bath & Beyond, Pazartesi günü yaptığı açıklamada CEO’su Steven Temares’in istifa ettiğini ve aktivist yatırımcılar perakendecide değişiklik için baskı yaparken, istifanın hemen yürürlüğe girdiğini belirtti.

Yönetim kuruluna geçtiğimiz günlerde atanan Mary Winston’un yeni bir CEO bulunana kadar geçici görevi üstleneceği söylenirken, Steven Temares’in aynı zamanda şirketin kurulundan da istifa ettiği kaydedildi. Öte yandan, geçici CEO tayin edilen Winston’un, Family Dollar Stores’ta ve Scholastic’te CFO’luk dahil perakende sektöründe çeşitli roller üstlendiği, ayrıca halihazırda WinsCo Enterprises’in başkanlığını yürüttüğü aktarıldı.

İlgili haberlerde Bed Bath & Beyond’un hisselerinin yıl başından beri %35 arttığı ve artışın bir grup aktivistin şirketteki hisselerini açıklamasının ardından geldiği vurgulandı.

Bed Bath & Beyond CEO’su İstifa EttiYine de son 12 aydır hisseler hala yüzde 10 aşağıdaydı. Perakendecinin bağımsız yönetim kurulu başkanı Patrick Gaston, “kurul şimdi yeni nesil liderliği belirlemek için doğru zaman olduğu konusunda kararlı” dedi. Bed Bath & Beyond, Legion Partners Asset Management, Macellum Advisors ve Ancora Advisors olmak üzere aktivist yatırımcıların baskısı ile karşı karşıya kalmış, baskı sonucunda kısa süre önce Winston dahil kurula 5 yeni bağımsız üye atamıştı.

Şirket bünyesinde 30 yıldır çeşitli roller üstlenen Temares, 2003’ten bu yana Bed Bath & Beyond CEO’su olarak görev yapıyordu.

Bed Bath & Beyond CEO’su Yatırımcı Baskı Dayanamadı Ve perakendeciyi satış düşüşünden çıkartacak kadar şey yapmadığı için eleştirilere maruz kalıyordu. ABD ve Porto Riko’da 1000’den fazla mağazası olan Bed Bath & Beyond, müşteriler daha çok Amazon gibi platformları tercih ederken satış konusunda mücadele ediyordu. Tüm bu sorunlar, perakendecinin Mart ayında 150 kişiyi işten çıkarmasına yol açmıştı.

Pazartesi günü yapılan açıklamada, geçici CEO’nun yanında onun gibi kurula yeni atanan Andrea Weiss’in firmanın İş Dönüşümü ve Strateji İnceleme Komitesi’nin başına getirildiği bildirildi. İlaveten firma, yeni bir CEO bulmak için bağımsız bir arama komitesi oluşturduğunu ve sürece yardımcı olması için bir yönetici arama şirketi kiraladığını aktardı. Analist Cristina Fernandez haberleri hissedarlar için olumlu bir gelişme ve daha anlamlı bir değişimin yaşandığına dair işaret olarak nitelendirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum