Yatırım yapmaya başla!

Bear Grylls Taktiklerini Kullandı, Böcek Yiyerek Hayatta Kaldı!

Ülkemizde de ilgi gören Bear Grylls, yine hayat kurtardı. Ünlü macera şovu sunucusundan öğrendikleri sayesinde hayatta kalan İngiliz, 3 gün boyunca doğaya karşı mücadele verdi;
Bear Grylls Taktiklerini Kullandı, Böcek Yiyerek Hayatta Kaldı!

İnsan Doğaya Karşı ya da İnanılmaz Kurtuluş isimli şovlarıyla tanınan Edward Michael Bear Grylls, bir hayat daha kurtardı. Bilmeyenler için Bear Grylls’in oymak başı, maceraperest, yazar, kaşif, televizyon sunucusu olarak tanındığını ve insanlara vahşi doğada nasıl hayatta kalınacağını öğreten programlar yaptığını söyleyelim.

Evet, TV dünyasının en zengin doğa ve macera şovu sunucuları arasında da yer alan Grylls, verdiği faydalı bilgilerle bir tek doğa aşıklarına değil beklenmedik durumlarla karşılaşanlara da yardımcı oluyor. Hatta yardımın da ötesine geçerek, hayat kurtarıyor. Tıpkı 3 gün boyunca ortadan kaybolan 32 yaşındaki Anthony Collis’in hayatı gibi:

Avustralya’nın kuzeybatısında bulunan sıcak ve kuru bölge Pilbara’da kaybolan İngiliz, 3 gün boyunca bulunmayı bekleyerek yaşam savaşı verdi.

Pilbara’da kaybolan İngiliz, 3 gün boyunca bulunmayı bekleyerek yaşam savaşı verdi.

Kız arkadaşıyla birlikte Darwin’e doğru yola çıkan Collis epey ilerledikten sonra arabası çöl yolunda kuma saplandı. Tartışma yaşayan ikili, arabanın başından ayrılarak farklı yönlere doğru ilerlemeye başladı.

Collis’in arkadaşı Debbie Blomfield, saatler sonra bir maden kampına vardığında, susuzluktan bitmiş ve yönünü kaybetmiş bir haldeydi.

Kayıp adamın kız arkadaşı polisi harekete geçirdi.

İngiliz için arama çalışmaları başlatılsa da Collis’e dair en ufak bir ize bile rastlanmadı. Bu da Collis’in ölmüş olduğu ihtimalini güçlendirdi. Neyse ki 3 gün sonra, yani geçtiğimiz Pazar günü ayak izleri sayesinde Collis bulundu.

Susuz kalması ve vücudundaki güneş yanıkları dışında iyi olan İngiliz, hastaneye götürülerek tedavi altına alındı. Ve Bear Grylls’in hayatta kalmasına ne kadar yardımcı olduğunu anlattı.

 Bear Grylls’in hayatta kalmasına ne kadar yardımcı olduğunu anlattı.[

Yanında hiçbir şey olmadan 3 gün boyunca çöl sıcağında kalan İngiliz, bu süre zarfında bitki ve böcek yemiş, ayrıca gece soğuğundan korunmak için kendini kuma gömmüştü.

Kaldı ki bunların hepsini, severek izlediği macera şovları sayesinde öğrenmişti. Ne diyelim, umarız hiçbir zaman ihtiyaç duymayız ama görünen o ki doğada nasıl hayatta kalınacağını bilmek epey işe yarıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum