Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

BBVA Hisseleri 2935 Kişilik İşten Çıkarmayla Sert Düştü

İspanyol bankacılık devi BBVA hisseleri, bugün gösterge endeksin en kötü performansları arasında ilk sıralarda yer aldı.
BBVA Hisseleri 2935 Kişilik İşten Çıkarmayla Sert Düştü

İspanya’nın ikinci en büyük bankası Banco Bilbao Vizcaya Argentaria, sendikalarla yaptığı anlaşmayla gündeme geldi.

BBVA tarafından dün yapılan açıklamaya göre şirket kendi iç pazarındaki bankacılık işgücünün yüzde 10’unu ifade eden İspanya’daki 2935 çalışanını işten çıkarmak için anlaşmaya vardı. Anlaşmanın ayrıca 480 şubenin kapatılmasını içerdiği de bildirildi.

BBVA hisseleri, güne artıda başlayıp sonrasında negatife dönen İspanyol gösterge endeksi Ibex 35’in en sert düşüşlerini kaydedenler arasında öne çıktı.
BBVA Hisse İşten Çıkarma Ekside
Kaynak: MarketWatch

Dün 5,31 euro ile kapanış yapan BBVA kodlu hisseler, bugünkü seansa 5,29 euro ile başladı. Gün içi hareket aralığı 5,23 ila 5,30 euro olurken TSİ 11.45’te yüzde 1,26 ekside seyrediyor.

Bununla birlikte hisse senetleri 5 günlük performansı dışında haftalık, aylık ve yıllık bazda artıda duruyor. Aylık yüzde 7’ye yakın değerlenen hisselerin yılbaşından bu yana yüzde 29, bir yılda ise yüzde 58’lik güçlü kazanç sergilediği görülüyor.

BBVA açıklamasında İspanya’daki uyum planına ilişkin planın maliyetinin vergi öncesi 960 milyon euro olduğunu tahmin etti. Bunun 720 milyon eurosunun toplu işten çıkarmaya ve 240 milyon eurosunun şubelerin kapanmasına karşılık geleceğini ekledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum