Yatırım yapmaya başla!

BB&T ile SunTrust ABD’nin 6. En Büyük Bankasını Yaratmak için Birleşiyor!

BB&T SunTrust Banks'ı 28 milyar dolara satın alacağını ve bunun ABD’nin altıncı büyük bankasını oluşturacağını açıkladı. Detaylar aşağıda;
BB&T ile SunTrust ABD’nin 6. En Büyük Bankasını Yaratmak için Birleşiyor!

BB&T Perşembe günü SunTrust Banks’ı 28.24 milyar dolara satın alacağını ve anlaşmanın varlık ve mevduatlara göre altıncı en büyük ABD bankasını oluşturacağını açıkladı. Şirketler bunu 66 milyar dolar değerinde eşit bir birleşme olarak tanımlarken SunTrust hissedarlarının sahip oldukları her hisse için 1.295 BB&T hissesi alacağı bildirildi.

Reuters’ın hesaplamasına göre hisse başına 62.85 dolarlık hisse başına anlaşma değeri, SunTRust’ın Çarşamba günkü kapanış fiyatının yüzde 7 üzerindeydi. BB&T hissedarları kombine şirketin yüzde 57’sine sahip olacakken SunTrust hissedarları da geri kalanına sahip olacaktı.

Bileşik bankanın genel merkezinin Charlotte, Kuzey Carolina’da bulunacağı ve 442 milyar dolarlık varlığa, 300 milyar dolar krediye ve 324 milyar dolar mevduata sahip olacağı aktarıldı.

BB&T ile SunTrust ABD’nin 6. En Büyük Bankasını Yaratmak için 66 Milyar $’lık Birleşme Açıkladı2019’un dördüncü çeyreğinde tamamlanması beklenen anlaşmayla ilgili konuşan BB&T CEO’su Kelly King; “Bu, hızla gelişen finansal hizmetler dünyasında rekabet etmek ve kazanmak için gereken ölçeği sağlayan olağanüstü çekici bir finansal teklif. Bill’in liderliği ve yeni SunTrust ekip arkadaşlarımızla birlikte müşterilerimize ve topluluklarımıza hizmet etmek için her iki şirketin de en iyisini sunacağız.” dedi.

BB&T hisseleri piyasa öncesi işlemlerde yüzde 0.35 daha yüksekken, SunTrust hisseleri ise yüzde 5.04’lük yükseliş kaydetti.

BB&T ile SunTrust Birleşme Açıklaması Öte yandan Atlanta merkezli SunTrust, geçtiğimiz hafta 2018 tam yıl kazançlarını açıklamış, hisse başına 5.74 dolar elde ettiğini belirtmişti.

Kaldı ki bu rakam 2017’ye kıyasla yüzde 28 artış göstermiş ve analistlerin beklentilerini kesin bir şekilde yenmişti. SunTrust’in son çeyreğe ilişkin toplam geliri yüzde 4 artarak 2.4 milyar dolara çıkmış, bu büyük ölçüde geçen yılın aynı dönemine göre 98 milyon dolar artarak 1.6 milyar dolara yükselen yüksek net faiz gelirinden kaynaklanmıştı.

Yine geçen yıl toplam net faiz geliri yüzde 5 artarak 6.1 milyar dolara ulaşmıştı. Kuzey Carolina merkezli BB&T, geçtiğimiz ay hisse başına 97 sentlik dördüncü çeyrek açıklamış bu rakam analist beklentilerini kaçırsa da gelirler geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2 artarak 2.97 milyar dolara ulaşmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum