Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bazı İnternet Uygulamaları Çöktü! Siber Saldırı İddiası Güçlü

Son birkaç saattir bazı çevrimiçi uygulamalara hizmet kesintisi sorunu yaşanırken, kullanıcılar neden erişim sağlanamadığını merak ediyor.
Bazı İnternet Uygulamaları Çöktü! Siber Saldırı İddiası Güçlü
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya’nın 24 Şubat’ta Ukrayna’ya askeri harekat başlatması üzerine hem kamuoyundan hem de hükümetlerden tepki sesleri yükseldi. Rusya’ya art arda uygulanan ve ekonomisini hedef alan yaptırımların ardından, birkaç gündür sosyal medyada siber saldırı ile yanıt geleceği konuşulmaya başlanmıştı.

Nitekim bu akşam başta Spotify olmak üzere birçok uygulamanın kullanılamadığı haberlerine yönelik tweet paylaşımları düşmeye başladı.

Webtekno siber saldırı iddiaları olduğunu belirterek, “Tüm ABD merkezli internet hizmetlerinde erişim sorunları yaşanıyor.” dedi.

Erişim sorunu yaşanan bazı uygulamalar; Netflix, Snapchat, Zoom, Discord, Facebook, Twitter, Instagram, Youtube, TikTok ve Apple Music olarak paylaşıldı.

Rus yazılımcıların çok başarılı olduğunu belirten sosyal medya kullanıcıları, yaşanan sorunu doğrudan siber saldırılara bağladı. Spotify, son dakika açıklamasıyla hizmet kesintisine yol açan teknik sorunların çözüldüğü duyurdu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu