Yatırım yapmaya başla!

Baymak Kendi Alanında Dünyanın En İyi İlk 10 Markasından Biri Olmayı Hedefliyor

2018’de ülke genelinde, iklimlendirme alanında %5 küçülme olmasına rağmen büyüme kaydeden Baymak, alanında dünyanın ilk 10 markası arasına girmeyi hedefliyor.
Baymak Kendi Alanında Dünyanın En İyi İlk 10 Markasından Biri Olmayı Hedefliyor

İklimlendirme alanında 50 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Baymak Thermea Group, Türkiye genelinde 1000’e yakın bayi, 2100 satış noktası ve 1500’den fazla servis teknisyenini bünyesinde barındırıyor. Baymak Üst Yöneticisi (CEO) Ender Çolak, şirketlerini iklimlendirme sektöründe dünyanın en iyi ilk 10 markasından biri haline getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Ender Çolak, 2018’de iklimlendirme pazarındaki %5 küçülmeye rağmen Baymak olarak büyüme kaydettiklerini açıkladı.

Baymak Üst Yöneticisi (CEO) Ender ÇolakBu yıl 50. kuruluş yılını kutlayan Baymak’ın hem yurt içinde hem dışında hızlı büyüme gerçekleştirdiğini söyleyen Çolak, geçen yıl sektörde yaşanan %5 küçülmeye rağmen kombide adetsel bazda %9 büyüdüklerini belirtti.

%11 olan pazar paylarını ise %11’den %13’e çıkardıklarını açıkladı. Dünyanın ilk 10 markasından biri olmayı hedefleyen şirket, yeni dönemde ihracata odaklanmayı planlıyor. Şirket CEO’su Çolak, 2019 yılında ihracat cirolarını Euro bazında %15 artırmayı amaçladıklarını dile getirdi.

Yılın ilk aylarında daha çok Bağımsız Devletler Topluluğu’na yapılan ihracatta artış oldu.

Baymak İhracatIrak ve Ukrayna’ya yapılan ihracatta belirgin bir artış olduğunu söyleyen Çolak, “ABD’nin boyler üretimi de Baymak tarafından karşılanıyor. Hedefimiz kendi sektörümüz içerisinde Baymak’ı dünya pazarında yer alan ilk 10 markadan biri haline getirmek. Mayıs ayında Turquality Marka Destek Programı’na dahil olduk. Bu destekle birlikte yurt dışı pazarlarda marka bilinirliğimizi ve pazar payımızı daha da artırmayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

Baymak’ın Avrupa teknolojilerini Türkiye pazarına taşıyarak soğutma, ısıtma, su teknolojisi ve su ısıtıcısı gibi ürünlerde ihracat yaptıklarını, yenilenebilir enerji kategorilerinde tasarruf, yüksek verim ve son teknoloji temelli yatırımlarla üretim yaptıklarını anlattı.

Baymak CEO’su Çolak, kadın istihdamına verdikleri önemi ise şu sözleriyle açıkladı;

Baymak ÇalışanlarıYenilikçi bakış açılarının ve başarılarının ardında yatan sırlardan birinin kadın çalışanlar olduğunu anlatan Çolak, yönetimdeki kadın çalışan oranının Türkiye ortalamasının iki katından daha fazla olduğunu dile getirdi. Türkiye genelinde kadınların yönetimde yer alma oranının %17,3 iken, Baymak’ta %40,9 olduğunu sözlerine ekledi.

Yenilenen dijital iş yapış şekillerini kendi iş yapış şekillerine de entegre ettiklerini söyleyen Çolak, “Yeni dünyada tüketici alışkanlıkları artık fiyat odaklı olmaktan çıktı. Günümüz tüketicisi artık, farkındalığı yüksek, toplumsal fayda odaklı markaları tercih ediyor. Biz, hem müşterimiz hem de çalışanımız için ‘İşimiz sizi anlamak’ diyoruz. “ söylemini kullandı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum