Yatırım yapmaya başla!

Baymak/Çolak: “2020 Firmamızın Büyümesini Sürdüreceği Bir Yıl Olacak”

Baymak CEO'SU Ender Çolak, toplam ihracattan alınan destek sayesinde firma olarak 2020 yılında da büyümeyi devam ettireceklerini açıkladı.
Baymak/Çolak: “2020 Firmamızın Büyümesini Sürdüreceği Bir Yıl Olacak”

Baymak Üst Yöneticisi (CEO) Ender Çolak, firma olarak bir süredir üzerinde çalıştıkları Premix Kombi Projesi’nin üretimini Türkiye’de de sürdürdüklerini açıkladı. Bu projeye Türk mühendislerinin inovasyon açısından önemli katkılar sağladığını belirtti.

Çolak, bahsedilen  yeni nesil kombilerin 12’si Türk olmak üzere 30 mühendisin ürünü olduğunu açıkladı. Ürünün yakın zamanda BDR bulunan tüm ülkelerde satışa sunulacağını duyurdu.

Bu yılın Kasım ayından bu yana Türkiye’de bu ürünün satışlarına başlandığını duyuran Çolak, hedeflerinin tüm dünyaya açılmak olduğunu duyurdu.

Kasım Ayından İtibaren Ürün Satışlarına BaşlanacakToplam ihracatta yakalanan başarı sayesinde 2020 yılından oldukça umutlu olduğunu belirtti ve büyümenin gelecek yıl ivmesini kaybetmeden süreceğini öngördü. Baymak olarak tıpkı 2018 yılında olduğu gibi 2019’da da %27 oranında büyüme gerçekleştirmeyi hedeflediklerini ifade etti ve 850 milyon TL’lik ciro hedefini bu yıl sonunda gerçekleştireceklerini açıkladı.

Çolak şirketin büyüme hedefinde, ısıtma sektöründe Avrupa’nın ilk 3 firmasından biri olan BDR Thermea Group’un Türkiye operasyonuna seviye atlatmasının, bunun yanı sıra akıllı cihaz kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte dijital dönüşüm ve ihracat coğrafyası büyümesinin azımsanamayacak kadar fazla katkısının olduğunu dile getirdi.

Bu noktada asıl olayın müşteri deneyiminde olduğunu söyleyen Çolak, Türk mühendisler ile Baymak tarafından ortak iş birliği sonucu yaratılan bu hikayenin dünya iklimini değiştirdiğine dikkat çekti.

Dünya İklimi DeğiştiBaymak’ın sektörde yarım asır boyunca müşterilerinin güvenini kaybetmeden yoluna devam ettiğini söyledi ve bunun özveri gerektiren bir iş olduğunu sözlerine ekledi. Baymak’ın 2019 yılında gerçekleştirdiği ihracatını dolar bazında %41 artırdığını bildirdi.

Baymak’ın kısa vadeli hedeflerini başında ihracat gerçekleştirilen pazarın genişletilmesi olduğunu açıklayan Çolak, bu sayede müşteri deneyimini dünya çapına yaymayı hedeflediklerini aktardı. Firmanın Özbekistan’da 10 bin toplu konutu ısıttığını söyledi ve Rusya’ya kombi satışlarını da 4 kat artırarak 30 bine çıkardıklarını belirtti.

Gürcistan, Azerbaycan, Özbekistan, Ukrayna ve Moldova’nın önemli ihracat pazarlarından olduğunu bildirdi. Bu ülkelerin dışında Almanya, Fransa, Rusya ve ABD’ye kadar uzandıklarını açıklayan Çolak, Baymak olarak sektörün üretim üssü haline geldiklerini gururla dile getirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum