Yatırım yapmaya başla!

Bayer AG 12 Bin Kişiyi İşten Çıkarmayı Planlıyor

Alman ilaç ve kimya şirketi Bayer AG, yeniden yapılanma çerçevesi kapsamında 12 bin kişiyi işten çıkaracağını duyurdu. Haberin detayları şöyle…
Bayer AG 12 Bin Kişiyi İşten Çıkarmayı Planlıyor

1 Ağustos 1863 tarihinde Friedrich Bayer ve Johann Friedrich Weskott tarafından, Almanya’da kurulan kimya ve ilaç şirketi Bayer AG, 12 bin kişiyi işten çıkarmayı planladığını açıkladı.

Yeniden yapılanma çerçevesinde gerçekleştirilecek işten çıkarmanın yanında, hayvan sağlığı bölümünün de satılacağı bildirildi. Alman şirket bunun yerine ilaç, tüketici sağlığı ve bitki bilimine yoğunlaşacağını açıkladı.

Kimya ve ilaç sektörünün dev isimlerinden Bayer AG dünya genelinde yaklaşık 100 bin kişiye istihdam sağlıyor.

2017 yılı sonu itibarıyla 100 bin kişiye istihdam sağlanırken, bunun 31 bin 620 tanesinin sadece Almanya’da olduğu belirtildi. Yeniden yapılanma kapsamında 12 bin kişiyi işten çıkarmayı planladıklarını duyuran şirket, ABD’li tarım şirketi Monsanto’yu 63 milyar dolara satın alması ile kamuoyunda yankı uyandırmıştı.

Satın alma işleminden sonra roundup adındaki yabani ot ilacı sebebiyle bir bahçıvanın kansere yakalandığı ortaya çıkmış ve Monsanto firması bu sebeple 289 milyon dolar tazminat ödemişti.

Dünya devi otomotiv firmalarından General Motors da dün yaptığı açıklamada kadrolu işçilerinin %15’ini işten çıkaracağını duyurdu.

Son yılların artan trendi olan elektrikli ve otonom araçlar üzerine çalışan General Motors, çalışma ekibinde bir değişime gittiğini bildirdi. Şirket tarafından yapılan açıklamada kadrolu çalışan 14 bin kişinin işten çıkarılacağı belirtildi.

ABD merkezli otomotiv firmasının işten çıkaracağı bu sayı, toplam çalışanlarının %15’ine denk geliyor. Ek olarak XTS, CT6, Buick LaCrosse, Chevy Impala, Cruze ve Volt gibi modellerin üretiminin durdurulacağı söylendi. Hem üretimde hem de çalışan kadrosunda yapılan bu değişikliğin yanında 2021 yılı için 6 milyar dolarlık nakit akışı sağlamayı hedefledikleri de yapılan açıklamalar arasında yer aldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum