Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Baydöner’in Dahil Edileceği BIST Endeksleri Belli Oldu

Baydöner halka arzında talep toplama süreci Çarşamba günü sona erdi. 21 Ağustos'ta işlem görmeye başlayacak olan BYDNR paylarına ilişkin KAP'tan açıklama yapıldı.
Baydöner’in Dahil Edileceği BIST Endeksleri Belli Oldu
HABER GİRİŞ

Türkiye’nin en büyük restoran zincirlerinden olan Baydöner’in 15-16 Ağustos tarihleri arasından gerçekleşen talep toplama süreci sona erdi. Pazartesi günü Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da BYDNR hisse koduyla işlem görmeye başlayacak olan şirket, Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşımda bulundu.

Bay Döner Restoranları A.Ş. (BYDNR) tarafından yapılan açıklamada, 21 Ağustos 2023 tarihinden itibaren Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacağı kaydedildi.

BYDNR, Halk Yatırım Menkul Değerleri A.Ş. tarafından oluşturulan konsorsiyum aracılığıyla 21 TL sabit fiyatla halka arz edildi.

KAP üzerinden yapılan açıklamada Baydöner paylarının, 21 Ağustos’tan itibaren BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Hizmetler, BIST Turizm ve BIST İzmir endeksleri kapsamına dahil edileceği bildirildi.

Endekslerin hesaplanmasında şirket paylarının sayısının 84.000.000 ve fiili dolaşımdaki pay oranınınsa yüzde 21 olarak dikkate alınacağı vurgulandı.

GCM Yatırım Banner

Baydöner’in halka arzında 1.262.310 adedi yurt içi bireysel yatırımcı, 1.851 adedi yurt dışı bireysel yatırımcı, 54 adedi ise yurt içi kurumsal yatırımcı olmak üzere toplamda 1.264.215 yatırımcıya dağıtım yapıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın