Yatırım yapmaya başla!

Hayallerinin Peşinden Koşan Çift Bataklıktan Cennet Yarattı!

İnsanlar onlara "burayı sakın alma, kesin zarar edersin" dedi ama inançlı çift, kocaman bir bataklığı doğa harikasına çevirdi. İşte pek çok yönden örnek alınması gereken Elibol çiftinin hikayesi;
Hayallerinin Peşinden Koşan Çift Bataklıktan Cennet Yarattı!

Bazıları için boş laf, bazıları içinse gerçek bir motivasyon kaynağıdır “isteyince oluyor” söz öbeği! Ve hangi tarafta olursanız olun, okumanız gereken bir yaşanmışlıktan bahsedeceğiz bugün! Çünkü Sema ve Arif Elibol isimli çiftin başarı öyküsünü gerçekten öğrenmek gerek!

Zira onlar; olmaz denileni oldurup, yapılmaz denileni canla başla çalışarak yapmışlar! Kaldı ki hikayeleriyle, yalnızca girişimcilik hayalleri kuranlara değil istediği şey ne olursa olsun onun peşinden koşmak isteyenlere cesaret veriyorlar. İşte verilen emeğin nasıl sonuçlandığını gösteren paha biçilemez bir tablo…

Sema ve Arif Elibol çifti, bir tek girişimleriyle değil ilişkileri ile de herkese örnek olacak nitelikte!

Sema ve Arif Elibol ÇiftiDiğer bir ifadeyle; yıllardır aynı yastığa baş koyan çiftin tek başarısı koca bir bataklığı doğa harikasına dönüştürmeleri değil! Aynı zamanda, günümüzün balon ilişkilerine ders verircesine sergiledikleri bağlılıkları! Ama tabii hikayenin neresinden nasıl ilham alacağınız tamamen size bağlı!

66 yaşındaki Arif Elibol, yıllardır evli olduğu Sema Elibol’la 44 yıl önce hayatını birleştirmiş.

Elibol Çifti 44 Yıldır EvliVe çiftin AA muhabirine yaptığı açıklamaya bakılırsa, ikili evlendikleri günden bu yana birbirini desteklemekten hiç vazgeçmemiş. Hatta herkes onlara tamamı bataklık ve kullanılmaz durumda olan 20 dönümlük araziyi satın almamalarını söylerken de bu böyleymiş.

Neticede; Elibol çifti 1997 yılında Atça Mahallesi’nde bulunan ve “sakın almayın” denilen araziyi satın almış.

Çift, 20 Dönümlük Bataklık Araziyi Doğa Harikasına ÇevirdiSonrasında; eşinin de desteğini alan Arif Elibol, burada kendi işini yapabilme planlarıyla yıllarca çalışmış. Araziyi planlarına uygun hale getirebilmek için 6 yıl boyunca çalışan Arif Elibol, sonunda emeğinin meyvelerini almaya başlamış.

Bataklık temizlenmiş, araziye ağaçlar dikilmiş, yapay bir gölet yapılmış ve sonunda Arif Abi’nin Yeri tüm güzelliğiyle ortaya çıkmış.

Elibol Çiftinin Başarısı: Arif Abi'nin YeriAydın Sultanhisar’da bulunan mekana şu anda hem ilçeden hem de il dışından pek çok misafir geliyor. Buraya gelenler, çiftin el ele vererek yaptığı gölette sandalla gezinti yapıyor, ağaçların oluşturduğu korularda yürüyüş yapıyor ve bataklıktan doğa harikasına dönüşen mekanın keyfini çıkartıyor.

Arif Elibol ise “eşim arkamda olmasaydı bu işi başaramazdım” diyerek hem verilen emeğin hem de birinin size destek vermesinin ne kadar önemli olduğunu kanıtlıyor. Zaten kendisi “ona olan sevgim ilk günkü gibi” sözleriyle, bugün “heyecanını kaybeden” o malum ilişkilere de büyük bir ders veriyor. Biz de onları hem birbirlerine karşı bağlılıkları hem de girişimlerindeki başarılarımdan ötürü gönülden tebrik ediyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Başarı Hikayeleri kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum