Yatırım yapmaya başla!

Başkan Trump, Rusya’ya Yönelik Siber Saldırıda Bulunduklarını Açıkladı

ABD Başkanı Donald Trump, 2018 yılında Rusya İnternet Araştırma Merkezi (IRA) organizasyona yönelik siber saldırıda bulunduklarını itiraf etti.
Başkan Trump, Rusya’ya Yönelik Siber Saldırıda Bulunduklarını Açıkladı

Dünya genelinde yaşanan dijitalleşme ve internetin yaygınlaşması ile beraber siber saldırıları oranında hızı bir artış yaşanıyor. ABD, Rusya, Çin gibi ülkelerin hacker grupları dünya genelinde yaşanan pek çok siber saldırının altından çıkıyor. Ülkelerin seçimlerine müdahale maksadıyla da bu saldırıların düzenlendiğine daha önce tanık olmuştuk.

Bu saldırılar düzenleniyor ancak resmi kaynaklar tarafından doğrulanamıyordu. Son olarak 2018 yılında ABD’nin arkasında olduğu bir saldırı Başkan Donald Trump tarafından doğrulandı

İki yıl önce ABD’de ara seçimler düzenlendi ve güvenliğin sağlanması adına Rusya’nın İnternet Araştırma Merkezi’ne yönelik bir siber saldırı yapıldığı açıklandı. Bu açıklama Başkan Donald Trump tarafından itiraf niteliğinde oldu. Rus trollerin merkezi haline gelen IRA adlı oluşuma yapılan saldırının başarılı olduğu Trump tarafından dile getirildi.

Trump’tan Siber Saldırı İtirafı

Trump’tan Siber Saldırı İtirafı

Başkan Trump, 2018 yılında düzenlenen ABD ara seçimlerinde Rus trollerin manipülasyon yapmalarını önlemek amacıyla yapılacak olan siber saldırıya onay verdiğini açıkladı. Rusya’nın 2016 yılından bu yana ülkede düzenlenen seçimleri hedef aldığını söyleyen Trump, kendisinden önceki başkan Barack Obama’yı da eleştirdi. Obama’nın bu siber saldırılara karşı müdahale etmediğini söyleyen Trump, IRA’nın Rusya’daki kilit bir oluşum olduğuna dikkat çekti.

The Washington Post gazetesinde röportajı yayınlanan Trump. kendisine siber saldırıya onay verdiğine dair soruya ‘Doğru’ yanıtını verdi. Daha önce de bu saldırının IRA odaklı yapıldığı çeşitli kaynaklar tarafından iddia ediliyordu. İlk kez resmi bir kaynak tarafından yapılan bu saldırı doğrulanmış oldu.

‘Bak onları durdurduk’ diyen Trump, IRA’ya yönelik daha önce soruşturma açtıklarını hatırlattı ve 2018 ara seçimler sonrasında birkaç gün boyunca saldırıların devam ettiğini söyledi. Bu seçimlerde Demokratlar, Temsilciler Meclisi’nde çoğunluğu yeniden ele geçirmişti. Başkan Trump daha önce Rusya’nın kendilerine yönelik saldırıları durdurduğunu açıklamıştı.

Son açıklama ise Trump’ın çizgisini değiştirdiğini gösteriyor. Rusya cephesinden bu açıklamalara bir yanıt henüz gelmedi. Kremlin daha önce IRA’nın faaliyetleri ile bir bağlantılarının olmadığını açıklamıştı. Benzer bir açıklamanın gelmesi şaşırtıcı olmayacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum