Yatırım yapmaya başla!

Başkan Trump Sınıra Yerleştirilebilecek 15.000 Asker Hazır Dedi!

ABD piyasalarında değerlendirilen Perşembe gününe dair önemli noktalar. Ayrıtılar şöyle;
Başkan Trump Sınıra Yerleştirilebilecek 15.000 Asker Hazır Dedi!

Nasdaq %2’lik bir artışa rağmen, Ekim ayında %9.2 geri çekildi. Gelişme 2008’den bu yana en kötü ay olarak kaydedildi. S&P 500 %1.1 ve Dow Jones %1 primlense de Ekim tablosunda zararları sırası ile %7 ve %5.2 oranında kaydedildi.

Teknoloji dalgası Çarşamba günü ABD hisse senetleri fiyatlarını düşürdü.
Teknoloji Dalgası Çarşamba Günü ABD Hisse Senetleri Fiyatlarını Düşürdü

 • Facebook %3.8 oranında artış kaydederken beklenenden daha zayıf bir kullanıcı oranı açıkladı. Analistlere göre CEO Mark Zuckerberg’in platformu dönüştürme planını satın aldı.
 • Küresel piyasalar Perşembe günü daha yüksek seviyelerde seyretti. Son zamanlarda bir yükselme kaydeden vadeli Dow Jones ve S&P 500 yüksek açılış sinyali verdi.
 • Yatırımcılar uzun zamandır piyasaya güç katan internet devi hisselerindeki çöküşün, küresel ekonomiyle ilgili endişeleri işaret edip etmediğini analiz ediyor.
 • Bazı analistlere göre Kasım ayında dalgalanma boyutu artış gösterecek. Bu senaryonun gerçekleşmesi önce Asya sonra Avrupa ve daha sonra da Türkiye borsalarına sıçrayabilir.

Başkan Trump, Orta Amerika’daki göçmen kervanı beklentisine yönelik Meksika sınırına 15.000 kadar asker dağıtılmaya hazır olduğunu söyledi.
Meksika Sınırına Yerleştirilmek Üzere 15.000 Asker Hazır

 • Yönetimin, hafta başında daha önce işaret ettiği kesin bir şekilde yüksek olan rakam, Pentagon’u şaşırttı.
 • Çarşamba günü Savunma Bakanlığı Sekreteri Jim Mattis konuşmanın, arabuluculuk politikaları tarafından motive edildiği yönündeki eleştirileri reddetti.
 • Beyaz Saray’ın 6 milyondan fazla iş-eğitim fırsatı yaratma sözü verdiği belirtildi. Ivanka Trump “İşverenler, doğru becerilere sahip yeterli sayıda işçi bulakta zorlanıyor.” dedi.

New York merkezli bir şirket Deutsche Bank’taki yatırımını değerlendirdi.
New York Merkezli Bir Kurum Deutsche Bank’taki Yatırımını Değerlendirdi

 • Eski JPMorgan Chase finans şefi Douglas Braunstein tarafından yönetilen Hudson,% 3,1’lik bir hisseye sahip olduğunu ve Alman borçlunun (Deutsche) yeni CEO’sunun sarkan karlarını kaldırabilmesi için açıkladığı geri dönüş stratejisini öne sürdüğünü söyledi.
 • Yaklaşık 620 milyon dolara tekabül eden hisseler, Hudson’nın şimdiye kadarki en büyük yatırımı. Şirket hisse oranları ile Deutsche’nin en büyük 5 hissedarından biri arasında.
 • Fed, büyük ABD bankaları için daha gevşek sermaye ve likidite gereksinimleri öneriyor ve büyük bir rahatlama yaratılacağı düşünülüyor.
 • Güney Amerika’nın hasta adamı olarak betimlenen Venezüella’nın ekonomik çöküşünden bulaşıcı  hastalıklar biçiminde yayılma gösteriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum