Yatırım yapmaya başla!

Başbakan Yıldırım’dan Esnafa Kredi Müjdesi!

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada esnaflara verilen kredinin artırılacağını duyurdu. Yıldırım'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar haberimizde...
Başbakan Yıldırım’dan Esnafa Kredi Müjdesi!

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti’nin TBMM Genel Toplantısı’nda yaptığı konuşmada esnafa yeni kolaylıkların sağlanacağını ve halihazırdaki kredi miktarının yükseltileceğinin müjdesini verdi. Yıldırım; esnaf ve zanaatkarlara verilen işletme kredisinin 150 bin liradan 200 bin liraya çıkarılacağını duyurdu.

Bunun yanında işletme sahipleri iş yeri veya yeni araç alımı yapmak isterlerse de 500 bin liraya kadar kredi alabilecek.

Esnafı Türkiye’nin büyümesi konusunda bel kemiği olarak gördüklerini söyleyen Yıldırım, bu doğrultuda kredi miktarlarını yükseltip, düşük faizlerle faydalanılmasını sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Bu senenin ilk 9 aylık sürecinde esnafa toplamda 9 milyar liradan fazla kredi verildiğini, bu miktarın 2002 yılında sadece 153 milyon lira olduğunu ifade etti.

Kredi kullanan esnaf sayısı 15 yıl önce 63 bin iken, şu anda 450 bine çıkmış durumda!

Bu durumun ucuz kredinin bir sonucu olduğunu söyleyen Başbakan, o dönemlerde %47 olan faiz oranının, bugün %0 ile %4,5 arasında seyrettiğini söyledi. İş yeri satın almak isteyen işletme sahiplerine 10 yıl vade ile 500 bin liraya varan kredi verilecek. Eğer sıfır araç alınmak istenirse de yine 500 bin liraya varan kredi, 5 yıl vadeli bir şekilde verilecek. Söz konusu kredilerin faizleri ise düşük oranlı şekilde uygulanacak.

Emlak vergisinin en fazla %50 artacağını belirten Yıldırım, yöneticilerin hatalarını vatandaşlara yaşatmak istemediklerini söyledi.

Son yıllarda korkunç bir şekilde yükselen konut fiyatları ve emlak vergilerine değinen Yıldırım, bu bağlamda vatandaşın iyiliği için gerekli tedbirleri alacaklarını duyurdu. Partisinin grup toplantısında konuşan Yıldırım, OHAL’in uzatılma tezkeresinin TBMM’ye gönderildiğini, uzatılma kararının bir mecburiyet olduğunu söyledi. Bunun dışında Kuzey Irak ve Kerkük olaylarına da değindi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gerilimi azaltmak ve güvenliği sağlamak adına İdlib etrafında konuşlanmaya devam ettiklerini sözlerine ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.



Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Banka Kredileri kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



SAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum