Yatırım yapmaya başla!

Başbakan Yıldırım Asgari Ücret Hakkında Konuştu!

Başbakan Yıldırım, Bangladeş seyahati öncesinde asgari ücret hakkında açıklamalarda bulundu. İşte ayrıntılar;
Başbakan Yıldırım Asgari Ücret Hakkında Konuştu!

2018 asgari ücret zammının ne olacağı milyonlar tarafından merakla beklenirken Başbakan Binali Yıldırım’dan açıklama geldi. Bangladeş ziyareti öncesi asgari ücretle ilgili konuşan Başbakan, ülke şartlarının dikkate alınarak her zamanki gibi makul bir sonuca varılacağını belirtti.

Türk-İş’in teklifini sunduğunu, DİSK’in de sunacağını belirten Yıldırım, bakanlığın tarafları bir araya getirerek mutabakata varılacağını söyledi. Ve konuşmasında “Hükümetimiz yıllardan beri çalışanımıza asla enflasyonun altında bir ücret vermemiştir. Bu sefer de aynı şekilde makul olan, ülkenin şartlarını da dikkate alarak en uygun şekilde sonuçlandıracak.” sözleriyle dikkat çekti.

Türk-İş geçtiğimiz günlerde asgari ücret talebini açıklamış, milyonlarca kişiyi ilgilendiren rakam gündeme oturmuştu.

Türk-İş Asgari Ücret TalebiZira Türk-İş, asgari ücretin belirlenmesi için yapılan ikinci tur görüşmelerinde taleplerinin 1.893 TL olduğunu duyurmuştu.

Sonuçta; 5 bin liradan az kazananları yoksul olarak tanımlayan Türk-İş, 7 milyon çalışanın yaklaşık 500 liralık zam almasını talep etmişti.

Başbakan Yıldırım Asgari Ücret Hakkında KonuştuÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ise Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ilk toplantısında bazı önemli açıklamalarda bulunmuştu. “İşçi ve işverenden fedakarlık bekliyoruz” diyen Sarıeroğlu, “Son 15 yılda asgari ücreti 7,5 kattan fazla artırdık. İşçimizi piyasa koşulları karşısında korumuş olduk.” sözleriyle dikkat çekmişti.

İlaveten, onaylanan Torba Yasa ile birlikte asgari ücretlilerin vergi dilimi kayıplarını telafi ettiklerini dile getirmişti.

Jülide Sarıeroğlu Asgari Ücret AçıklamalarıÖte yandan; merak edilen konu dahilinde Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin asgari ücret yorumu da epey dikkat çekmişti.

Çünkü Zeybekçi “asgari ücret olabildiğince yüksek olsun” demiş fakat rakam belirlenirken ülke gerçeklerinin de unutulmaması gerektiğini vurgulamıştı. Neticede; asgari ücretle ilgili açıklamaları merakla takip etsek de milyonlarca çalışanı ilgilendiren nihai karar 1 Ocak’ta duyurulacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum