Yatırım yapmaya başla!

Başbakan Binali Yıldırım 11. Kalkınma Planı’nı Tanıttı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, 11. Kalkınma Planı'nın detaylarını tanıttı. Binali Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları şöyle...
Başbakan Binali Yıldırım 11. Kalkınma Planı’nı Tanıttı

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleşen 11. Kalkınma Planı‘nın içeriği paylaşıldı. Başbakan Binali Yıldırım 2019 – 2023 yılları arasını kapsayan 11. Kalkınma Planı’nın detaylarını açıkladı.

2019-2023 dönemini kapsayacak olan 11. Kalkınma Planı’nın en önemli özelliği Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü kapsıyor olması.

Binali Yıldırım, 3500 kişinin uzun zamandır üzerinde çalıştığı ve büyük emek sarf ettiği On Birinci Kalkınma Planı’nın, diğerlerinden daha ayrı bir yeri olduğunu belirtti. Bu plan aynı zamanda Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümüne de denk gelmiş olacak. Yıldırım, ekonomi, iletişim, ulaştırma, enerji ve teknoloji gibi birçok alanı kapsayan plan için alanında uzman binlerce kişinin görev aldığını söyledi.

Yıl ortasında tüm çalışmaları bitecek olan plan meclisten geçtikten sonra yürürlüğe girecek.

Yıldırım, söz konusu planın tamamlandıktan sonra önce meclise sunulacağını, buradan onay aldıktan sonra da 2019 yılı itibariyle yürürlüğe gireceğini belirtti. Halkın refah ve gelir seviyesini yükseltmek adına, hükümet olarak her türlü çalışmayı yapmaktan kaçınmadıklarını ifade etti.

Afrin’de 33 gündür devam eden Zeytin Dalı Harekatı’na da değinen Yıldırım, yakında tüm bölgenin teröristlerden temizleneceğini belirtti.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen operasyonda her şeyin istedikleri gibi gittiğini ve teröristlerin hak ettikleri cezayı amaları için ne gerekiyorsa yapılıp, o bölgede yaşayan insanların zulümden kurtulacağını söyledi. Bu temizleme operasyonunun, hem yurt içinde hem de yurt dışında terörden tamamen arındırılıncaya kadar devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Kamuda disiplini sağlamak adına faizleri düşürdüklerini, vergileri ülke yatırımı için kullandıklarını söyledi.

Türkiye ekonomisinin istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ettiğini söyleyen Başbakan, vatandaştan alınan vergilerin direkt ülke kalkınması için kullanıldığını söyledi. Uygulanan sosyal politikalar sayesinde yoksulluk ve gelir eşitsizliğinde büyük oranda iyileşme olduğunu belirtti.

2019 yılı sonunda ülke genelinde tekli öğretime geçileceğinin müjdesi verildi.

Eğitim alanında özellikle son yıllarda sürekli değişen sistem hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin bir hayli canını sıkmakta. Kalkınma Planı kapsamında bu konuya da bir netlik getirileceğini söyleyen Binali Yıldırım, 2019 yılının sonunda tüm ülke genelinde tekli öğretime geçileceğini söyledi. Bilim, teknoloji ve enerji alanlarında da dünya ile paralel gidileceğini, özellikle e-ticareti geliştirmek adına önemli adımlar atılacağını söyledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum