Yatırım yapmaya başla!

Başarısız Olmak İstiyorsanız Sabah Kalktığınızda Bunları Yapın!

Başarısız Olmak İstiyorsanız Sabah Kalktığınızda Bunları Yapın!

Hani derler ya, güne nasıl başlarsanız öyle gider diye! Acaba siz de yaşayış biçiminizle bu önermenin doğruluğunu kanıtlıyor musunuz? Mesela; kendinizi iyi hissederek uyandığınız günlerde daha çok başarı gösterdiğinizi düşünüyor musunuz? Ya da tam tersi durumları, yani verimsiz, mutsuz günlerinizi berbat güne başlama şeklinize bağladığınız oluyor mu? Evet, ister kabul edin ister etmeyin ama güne nasıl başladığınız, diğer bir deyişle sabah alışkanlıklarınız başarınız üzerinde büyük oranda etki yaratıyor.

İşte bu nedenlerden dolayı, güne başlama alışkanlıklarınız konusunda dikkatli davranmanız lazım. Başarısızlığınızın nedeninin şimdiye kadar sürdürdüğünüz kötü alışkanlıklar olabileceğini düşünmeniz ve bu durumu lehinize çevirmek için ne gibi değişiklikler yapmanız gerektiğini bulmanız gerek. Tabii eğer başarılı bir hayat tarzınız olsun istiyorsanız! Hem özel hem de iş hayatınızda elinizden geldiğince mutlu olmak ve yaşamınızı oluşturan günlerinizi daha verimli bir şekilde geçirebilmek istiyorsanız; başlangıç noktasına kesinlikle dikkat etmelisiniz. Sonuçta; bir işe başlarken ona ne niyetle başladığınız elde edeceğiniz sonuç hususunda belirleyici etken olmuyor mu? İnanmayarak başladığınız bir yarıştan galip olarak çıkmanız sizce mümkün mü? İsteksizce yaptığınız bir işten hayır gelmesi beklenebilir mi? İşte tıpkı bahsettiğim bu durumlar gibi, güne nasıl başladığınız da hem kısa hem de uzun vadedeki başarınızı etkiliyor.

Şayet siz de hayatınızı başarılı ve mutlu biri olarak geçirmek istiyorsanız; eski kötü sabah alışkanlıklarınızdan bir an önce kurtulmanız ve yerine size faydalı olacak yeni alışkanlıkları koymanız gerektiğini bilmelisiniz. Çünkü her sabah yaptığınız şeyler basit ve önemsiz ayrıntılar gibi görünse de aslında başarının sırları niteliğindeler. Zaten çoğu kişinin başarısızlığının altında da ufak gibi görünen önemli noktalara dikkat etmemeleri yok mu? İnsanlar birbirlerinin hayatlarına bakarak, “ama herkes aynı şeyleri yapıyor” diye düşünmüyor mu? Uzun lafın kısası ne biliyor musunuz? Herkesin yaptığı hataları yapmak size hiçbir şey kazandırmıyor. Bunlar her ne kadar ehemmiyetsiz detaylar gibi görünseler de kişinin yaşamının yönünü belirleyen pusulalar oluyor. Ve nihai olarak söyleyebileceğim şey, siz pusulanızı şaşırmak istemiyorsanız aşağıdaki önerileri sakın ola uygulamayın. Çünkü onlar hayatını başarısız biri olarak geçirmeye kararlı kişiler için yazıldı.

Siz de verimsiz günleri ve başarısız bir hayatı garantilemek istiyorsanız, bunları bir bir uygulayın. Zira bu kötü sabah alışkanlıklarını sürdürdüğünüz sürece; hedefinize ulaşacağınızın garantisini rahatlıkla verebilirim. İşte o öneriler:

Alarmınızı Erteleyebildiğiniz Kadar Erteleyin!

Alarmınızı Erteleyebildiğiniz Kadar Erteleyin!Evet, gününüzün berbat geçmesini istiyorsanız pek çok kişinin yaptığı gibi siz de alarmınızı erteleyebildiğiniz kadar erteleyebilirsiniz. Başınızı yastığın altına gömebilir, gözünüze vuran güneş ışınlarına dilediğiniz gibi lanet yağdırabilirsiniz. “Bir 5 dakikadan daha ne çıkar ki” diyerek o favori “ertele” kelimesinin üzerine dokunabilir ya da çalar saatiniz duvara fırlatmayı deneyebilirsiniz. Ama herkes gibi sizin de telefonunuzun alarmını kullandığınızı varsayarak, bu seçeneğin üzerinde pek fazla durmuyorum.

Sonuçta; binlerce lira vererek satın aldığınız akıllı telefonunuzu duvara fırlatmak istemezsiniz, değil mi? Bunun yerine en az 5-6 tane olmak üzere kurduğunuz alarmları ertelemeyi tercih edersiniz. Zaten büyük ihtimalle, yumurta kapıya dayanana kadar yataktan kalkmayacak, o son alarmın sesini duyana kadar gözlerinizi aralamayacaksınız. İşte ben de size aynen böyle devam etmenizi söylüyorum. Çünkü bu alışkanlığınızla başarısızlık için kesinlikle doğru yoldasınız!

Gözünüzü Açar Açmaz Telefonunuza Sarılın!

Gözünüzü Açar Açmaz Telefonunuza Sarılın!Başarısız olmak için yapmanız gereken şeylerden bir diğeri de bu! Yani uyanır uyanmaz çağımızın vazgeçilmez unsurları haline dönüşen telefonlarınıza sarılmalısınız. Gözünüzü açtığınızda ilk olarak telefonunuzun renkli ekranına odaklanmalı, gece gelen mesajları mailleri kontrol etmeli, sonra şöyle bir sosyal medya hesaplarınızı kolaçan etmeli, bu rutininizi tamamlamadan asla ama asla yataktan çıkmamalısınız.

Sonuçta; telefonunuzu kontrol etmeden güne başlayamazsınız değil mi? Kimin ne yaptığını şöyle hızlıca bir kontrol etmeden, kimin kaçta uyuduğunu kimin hala uyumadığını öğrenmeden yataktan çıkmak hiç olur mu? Tabii ki olmaz. İşte bu nedenle sakın ola bu aşamayı atlayarak güne başlamayın. Acilen banyoya gitmeniz gerekse bile ihtiyaçlarınızı bir süreliğine askıya alarak, sanal dünyada minik dünyadaki minik gezintinizi ihmal etmeyin.

Güne Lanet Okuyarak Başlayın!

Güne Lanet Okuyarak Başlayın!Evet, kesinlikle doğru duydunuz. Başarısız olmak istiyorsanız güne olumlama cümleleriyle değil de farklı farklı beddualar ve küfürlerle başlayın. Yataktan kalkarken düşürdüğünüz su bardağına ayrı, banyo eşiğine ayağınızı çarpışınıza ayrı, dışarıda kasvetli havaya ayrı lanet okuyun. “Yine sabah oldu, yine mi iş, başım çatlıyor, bıktım erken kalkmaktan, bu havada işe mi gidilir” gibi cümleleri arka arkaya sıralayın. Karşınıza çıkan her aksilik için biraz daha öfkelenin. Evet evet tam olarak bu dediklerimi yapın. Çünkü bu yaklaşımınızla hem gününüzün hem de hayatınızın kötü geçeceğinden emin olabilirsiniz.

Dolabınızın Önüne Geçip Dakikalarca Ne Giyeceğinizi Düşünün!

Dolabınızın Önüne Geçip Dakikalarca Ne Giyeceğinizi Düşünün!Sakın ola kıyafetlerinizi bir önceki geceden hazırlamayın. Aman deyim, yoksa yanlışlıkla doğru düzgün giyinmek zorunda kalırsınız. İstediğiniz her şeyi anında bulur ve başarısız olma ihtimalinizi riske edersiniz. Ama siz böyle bir riske girmek istemediğiniz için zaten büyük ihtimalle ertesi gün giyeceklerinizi önceden hazırlama gibi hatalar yapmıyorsunuz.

Bunun yerine yukarıdaki aşamalardan teker teker geçtikten sonra, dolabınızın önüne geçip dakikalarca ne giyeceğinizi düşünüyorsunuz. Zaten amacınıza ulaşmak için doğru olan da bu! Kirlilerle temizlerin birbirine karışmış olduğu çamaşırların arasından tombala çeker gibi ne giyeceğinizi düşünmelisiniz. Nihayet üzerinize bir şeyler geçirdiğinizde onun ütüsüz olduğunu görüp, bu kez de ütü derdine düşmelisiniz. İşte bu önerileri uygularsanız, gününüzün verimsiz geçmesini garantilemiş olursunuz.

Duş Almak mı, Şiddetle Uzak Durun!

Duş Almak mı, Şiddetle Uzak Durun!Başarısız olmak için yapmanız gereken bir diğer şey de kesinlikle bu! Yani mutsuz bir hayat yaşamak istiyorsanız sürdüreceğiniz sabah alışkanlıklarınız arasına duş almamayı da eklemelisiniz. Aksi takdirde duş alırsanız bedenen ve zihnen canlanabilir, gününüzün verimli geçmesine yol açabilirsiniz. Ama siz bunu istemediğiniz için banyoya sadece yüzünüzü yıkamak için girin.

Diğer bir deyişle, duş almak gibi hatalar yapmayın. Çünkü sabah duş almayı alışkanlık haline getirenler hem kendine saygı duyan hem de başarılı olmak için uğraşan kişilerdir. Ve siz onlardan biri olmadığınıza göre sakın ola duş almak gibi sizi kendinize getirecek, zindeliğinizi arttıracak yararlı yöntemler kullanmayın. Hem sabah sabah duş almak için yeterince vaktiniz de yok? Ördek gibi ikide bir banyo yapmak yerine değerli sabah vakitleriniz, uyumak gibi daha tatmin edici şeyler yaparak geçirin.

Kahvaltıyla Değerli Vaktinizi Harcamayın!

Kahvaltıyla Değerli Vaktinizi Harcamayın!Tabii ya! Neden değerli vaktiniz kahvaltı hazırlamakla geçiresiniz ki? Neden yarım saat daha fazla uyuma seçeneğiniz varken kuşluk vaktinde kalkıp güzel bir masa hazırlayınız ki? Sonuçta; sağlıklı bir şeyler yemenin ve bedeninizin ihtiyaç duyduğu enerjiyi almanın başarısızlığına hiçbir katkısı olmayacak değil mi? Bunun yerine karnınızı zehir gibi kahvelerle doldurmak amacınıza ulaşma konusunda çok daha faydalı olacaktır.

Ya da yumurta, zeytin, peynir, yeşillik gibi sağlıklı şeyler yemek yerine yağlı karbonhidrat depolarını tüketmek, sizin için daha kabul edilebilir bir seçenek niteliği taşıyacaktır. İşte bu nedenlerden ötürü, siz siz olun değerli sabah vakitlerinizi mis gibi kahvaltılar hazırlayarak heba etmeyin. Öyle boş mide ve boş kafayla işinize, okulunuza artık her neresiyse oraya gitmeye devam edin.

Evi Darmadağın Bırakarak Dışarı Çıkın!

Evi Darmadağın Bırakarak Dışarı Çıkın!Uyandığınızda yapmanız gereken ilk işleri zaten daha önce sıralamıştık. Telefonunuza sarılmanın ve yatakta tembellik yapmanın başarısızlık için tamamlamanız gereken ilk görevler olduğunu söylemiştik. İşte şimdi de size evi darmadağın bırakmanızı söylüyorum. Yani kapıdan dışarı adımınızı atarken ardınızda küçük bir savaş alanı bırakmalısınız.

Yatağınızı toplamaktan şiddetle kaçınmalı, maazallah nu hareketinizin size başarılı olmuş hissiyatı vereceğini düşünerek motivasyonunuzu bu şekilde yükseltmemelisiniz. Mutfağınızın lavabosunu öylece kirli bulaşıklarla dolu olarak bırakmalı, kıyafet seçerken etrafa saçtığınız giysilerinizi sakın ama sakın yerlerine yerleştirmemelisiniz. Ayağınıza takılan eşyaları yerlerinde bırakmalı, akşam eve döndüğünüzde sizi karşılayacak görüntünün elinizden geldiği kadarıyla rahatsızlık verici olması için çalışmalısınız.

İşe Koştura Koştura Gidin! (Sabah Sporu Niyetine)

İşe Koştura Koştura Gidin! (Sabah Sporu Niyetine)Nihayet, evden çıkma aşamasına geldiniz. Yukarıda yazan tüm önerileri başarıyla uyguladığınıza göre geriye sürdürmeniz gereken tek bir sabah alışkanlığı kalıyor. O da arkanızda bıraktığınız savaş alanına son kez tedirginlikle bakarak, evden koşa koşa çıkmak! Arabayla mı, otobüsle mi artık her neyle işe, okula veya başka bir yere gidecekseniz, ona doğru koşmaya başlamalısınız. Bir yandan aklınızdan geçen “yine mi işe geç kalıyorum” gibi deli sorularla boğuşurken bir diğer yandan da elinizdekileri düşürmemeye çalışarak Forrest Gump gibi koşabildiğiniz kadar koşmalısınız. İşe gittiğinizde geriye çalışacak zerre enerji kalmayana kadar bunu yapmalı, yöneticinizin kızgın bakışları altında usulca yerinize geçmelisiniz.

Sonuçta; bu alışkanlık size sadece başarısızlığınız konusunda yardım etmeyecek aynı zamanda aç karnına sabah koşusu yaptığınız için kısa süre içerisinde iğne ipliğe dönmenizi de sağlayacaktır. Hatta işi abartırsanız bir süre sonra sağlık sorunları da yaşamaya başlar, hayalini kurduğunuz başarısız hayatı birazcık daha garantileyerek hedefe daha kolay ulaşabilirsiniz. Uzun lafın kısası; tüm bu kötü sabah alışkanlıklarını edinir ya da değiştirmeden devam ettirseniz, size hiç merak etmeyin derim! Nitekim kısa zaman içinde herkes tarafından başarısız olarak anılmaya başlayacaksınız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kariyer kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum