Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Başarıyı Yakaladığınız Halde Kendinizi Hayal Kırıklığı Olarak Görmekten Vazgeçin!

Başarıyı Yakaladığınız Halde Kendinizi Hayal Kırıklığı Olarak Görmekten Vazgeçin!

Ne kadar başarılı işler yaptığınızın farkında mısınız? Peki, başarısızlık konusunda ne düşünüyorsunuz? Herkes, hayatında bir kere de olsa başarısız olduğunu hisseder. Bu gayet normaldir. Ancak bazen başarısız olmasanız bile, bunu fark edemediğiniz veya kendinize başarıyı yakıştıramadığınız zamanlar da vardır. Kendinize dışardan farklı açılardan bakmalısınız. Ufak detaylar ara sıra atlanabiliyor. Aslında ne kadar şey başardığınızı kaçırıyor olabilirsiniz.

Milyoner olamamanız, başarısız olduğunuz anlamına gelmez. Ferrari kullanmıyorsunuz diye hayalleriniz yerle bir olmuş sayılmaz. Kendinizi çevrenizdeki insanlarla kıyaslamayın. Sonuçta kimisi şanslı doğuyor ve belli bir yaşa geldiğinde aile şirketinin başına geçiyor. Siz sıfırdan gelerek kendinize ev veya araba alabildiyseniz emin olun, o kişiden çok daha başarılı durumdasınızdır.

Başarı sadece maddi şeylerle de ölçülmemektedir. Kimisine göre başarı; başkalarından tereddüt etmeden yardım isteyebilmek, standartlarını yükseltmek, ilişkiden sonra derbeder olmamak veya şükretmeyi bilmektir. Bunlar her ne kadar size başarı gibi gelmese de aslında öyle! Bu nedenle, her fırsatta kendinizi küçük görmek veya hedeflerinizi başaramadığınızı düşünmek yanlıştır. Bazen her ne kadar başarılı dahi olsak, kendimizi başarısız gibi görür ve moral bozarız. Bu anlar geldiğinde, yazımızı hatırlayıp tekrardan bir düşünün derim. İşte, o zaman bir yerlere geldiğinizi fark edeceksiniz.

Yardım ve Destek İstemekten Korkmazsınız

Yardımcı ve Destek İstemekten KorkmazsınızYardım istemek, zayıflığınızı göstermez. Aksine, ne kadar olgunlaştığınızı ve başkalarından yardım istemenin utanılacak bir yanı olmadığını anlamışsınızdır. Bir şeyleri başarmak, her zaman takım çalışması gerektirmektedir. Eğer hala yardım istemekten çekineniniz varsa bir an önce bu korkularınızın üstesinden gelmelisiniz çünkü bu davranışınız, giderek size zarar vermektedir.

Standartlarınızı Yükseltmişsinizdir

Standartlarınızı YükseltmişsinizdirKötü davranışlara artık tahammülünüz yoktur. Kim olduğu önemli değil, insanlara artık size eskiden gösterdikleri sert ve kötü tutumlarını kabul etmediğinizi ve bir an önce değiştirmedikleri takdirde onları kaybetmekten korkmadığınızı gösterirsiniz. Enerjinizi sömüren vampirlere hayatınızda artık ihtiyacınız olmadığını anlar ve gelecekte arkadaş ve partner seçimlerinizi buna göre yaparsınız. Bu da aslında, sizin duygusal olarak iyi şeyleri başardığınızı göstermektedir.

Sizi Mutsuz Eden Alışkanlıklarınızdan Kurtulmayı Öğrenmişsinizdir

Sizi Mutsuz Eden Alışkanlıklarınızdan Kurtulmayı ÖğrenmişsinizdirBunlara verilebilecek en güzel örnekler sanırım şu şekildedir; alkol, sigara, yanlış arkadaş ve partner seçimi… Alkol ve sigaranın zararlarını neredeyse herkes biliyor, o nedenle pek tartışmaya gerek yok. Ancak herkes, yanlış arkadaş ve partner seçiminin hayatlarını etkilediğini fark etmemektedir. Fakat siz, bunu fark edebilmiş ve çevrenizdeki insanları buna göre seçmişsinizdir. Sizi yukarı çıkarmaktansa aşağıya doğru çeken insanları hayatınızdan çıkararak, verebileceğiniz en güzel kararlardan bir tanesini vermişsinizdir.

Fazla Şikayet Etmezsiniz

Fazla Şikayet EtmezsinizOrtada şikayet edilebilecek neredeyse hiçbir şeyin olmadığını fark etmişsinizdir. Tabii, çok ciddi zorluklar çekerek bu noktaya geldiyseniz, o zaman ayrı. Hayatınız bir zamanlar yaşam mücadelesi vermek ve zorluklar ile uğraşmakla geçtiyse, eminim fazlasıyla şikayet etmişsinizdir. Ancak tüm o zorluklarla karşılaşmamış ve üstesinden gelmemiş olsaydınız, şu an bulunduğunuz konumda olamayabilirdiniz. Kim bilir, kaç insan karşılaştığı zorluklar karşısında eriyip bitti fakat siz, bulunduğunuz yere kadar bu zorlukları aşarak geldiğiniz için kendinizi başarılı görebilirsiniz. Ayriyeten tüm o şartları gördükten sonra şikayet etmenin yersiz olduğunu anlamışsınızdır.

Gerçekleşen Hayalleriniz Vardır

Gerçekleşen Hayalleriniz VardırEvet, kendinize koyduğunuz hedefler ve hayaller arasında yalılarda oturmak ve Mercedesler sürmek vardı belki de. Ancak mantıklı düşündüğünüzde bir eviniz ve arabanız varsa hayalinizi gerçekleştirmeye zaten başladığınızı fark etmişsinizdir. Evet, şu an belki bir Peugeot kullanıyor olabilirsiniz ancak bunun ilerleyen seneler içerisinde Mercedes’e dönüşüp dönüşmeyeceğini sizden başkası bilemez. Bu ve bunun gibi milyonlarca örnek mevcuttur. Sonuçta, hayatta neler başarabileceğinizi ve hedeflerinizi yalnızca siz belirleyebilirsiniz. Bulunduğunuz konum sizi tatmin ediyor ve ileride daha iyisine sahip olabileceğinize inanıyorsanız, çoğu insandan daha başarılısınız demektir.

Hayat her zaman sizin yüzünüze gülecek diye bir şey yok. Sevmek veya herhangi bir iş içerisine girmek, her zaman risklidir. Almanız gereken bir risk… Kendi hayatınızın mimarı olduğunuzu unutmayın. Ona şekil verecek ve istediğiniz doğrultuda geliştirecek olan da sizden başkası değildir. Kendinizi başarısız olarak asla görmeyin. Kendinize koyduğunuz hedefler doğrultusunda bir şeyler yapıyor ve tüm imkanlarınızı bu yönde harcıyorsanız, siz başarılısınızdır. Bunu daha ileriye taşımak da yalnızca size bağlıdır. Ne olursa olsun başkalarının moralinizi bozmasına ve sizin yerinize kararlar almasına asla izin vermeyin.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Kişisel Gelişim kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum