Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Başarılı İnsanların Bulundukları Konuma Nasıl Geldiklerini Merak Ediyor musunuz?

Başarılı İnsanların Bulundukları Konuma Nasıl Geldiklerini Merak Ediyor musunuz?

Hayatımızın her noktasında “başarı” hakkında konuşan ve başarıyı ciddi anlamda elde etmiş kişilerle karşılaşabiliriz. Başarmak hakkında sürekli konuşan insanlara sorun, kendileri gerçek hayatta ne kadar başarılı olmuş? Önünüze gelen her insandan hayat veya iş tavsiyeleri almayın. Çünkü herkesin kendince bir fikri var ve ister istemez yanlış fikirlere kapılmanıza sebep olabilirler. Eğer fikir almak istiyorsanız, çevrenizdeki başarılı olduğuna inandığınız insanlarla konuşmanızı öneririm.

Zeka seviyeleri yüksek, bir ortama girdiğinde kendini direk belli eden, yaratıcı ve problemleri çözme açısı diğer insanlara farklılık gösteren kişiler, bu hayatta genel olarak başarıya ulaşanlardır diyebiliriz. Tabii bunun yanı sıra, aile üyelerinden gelen ve direkt kurulu sistemin başına geçen “şanslı” insanlar da var. Şanslı olanları saymazsak, günümüzde bir yerlere gelmek oldukça zor. Hele ki tüm sektörlerdeki rekabeti düşünecek olursanız, başarılı olmak neredeyse imkansız gibi geliyor. Ama başkaları bunu yapabiliyorsa siz de yapabilirsiniz. Başarılı olan insanların neler yaptıklarına bir göz atalım. Daha sonrasında kendinizde olmadığını düşündüğünüz şeyleri göze alarak, bu konuların üstüne düşebilir ve kendinizi geliştirmeye çalışabilirsiniz.

Her Konuda Toplumun Düşüncelerine Katılmazlar!

Her Konuda Toplumun Düşüncelerine Katılmazlar!Sürü psikolojisi ile hareket etmezler ve herkesin evet dediği şeye “hayır” diyebilirler. Tabii, duruma bağlı olarak da değişkenlik gösterebilir ancak haklı olduklarını düşünüyorlarsa kesinlikle düşüncelerinden taviz vermezler. Herkesin onayladığı bir şeyin yanlış olduğuna inanıyorlarsa fikirlerini dile getirmekten çekinmezler.

Yeniliklere Açıklardır!

Yeniliklere Açıklardır!Başarılı bir insanı tartışma sırasında ayırt etmek oldukça kolaydır. Kendi fikirlerini sanki tek doğruymuşçasına savunmazlar ve insanları da aynı fikre sahip olsunlar diye zorlamazlar. Yeni fikirlere ve önerilere oldukça açıklardır. Tam aksine bilgisiz insanlar ise konular üzerinde sanki tek bir fikir olabilir ve o da sadece kendilerininki gibi davranırlar. Herkesi aynı şekilde düşünmeye zorlarlar. Hayata at gözlüğü takarak yaklaştıkları için bir yerlere gelmeleri oldukça zordur.

Meraklılardır!

Meraklılardır!Etrafınızda çok soru soran insanları sinir bozucu ve rahatsız edici olarak mı görüyorsunuz? Yapmayın. Çünkü o tarz insanlar, yeni bilgilere aç ve sürekli bir şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye çalışanlardır. Herkesin sıradan olarak adlandırdığı, öğrenilmeye/ bilmeye değer olmayan şeyleri öğrenmek isterler. Fazla bilginin zararı olmadığını bilirler. Kimsenin öğrenmek dahi istemediği şeylerde bile, en azından bir fikir sahibi olmak isterler. Günümüzde başta teknoloji olmak üzere, diğer sektörlerin de bu kadar gelişmiş olmasının sebeplerinden bir tanesi; bu kadar meraklı ve sorduğu soruların cevabını öğrenmek isteyen insanlardır.

Kendi Başlarına Eğlenebilirler!

Kendi Başlarına Eğlenebilirler!Evet sosyalleşmek ve diğer insanlarla beraber iletişim içerisinde olmak oldukça keyifli ve yararlıdır. Ancak yalnız kaldığınızda, bu zamanı en iyi şekilde değerlendirmeyi bilmelisiniz. Zeki insanlar bu anları kendinizi geliştirmek, yeni şeyler öğrenmek veya sadece bir şeyler hayal ederek dahi kullanırlar. Arkadaş çevrenizin size pek fazla bir şeyler katamadığını hissediyorsanız, belki de yalnız olmak daha iyidir? Aynı mantık, partneriniz için de geçerlidir. Kendinizi geliştirmede yardımı olabilecek, kendine özgün fikirleri olan ve yeni şeyler öğrenmenizi sağlayan insanlar ile beraber olmak, sizin açınızdan çok daha yararlı olacaktır.

Hesaplanan Riskleri Göze Alırlar!

Hesaplanan Riskleri Göze Alırlar!Daha önce hiç varını yoğunu saçma bir iddiaya basan bir insan duydunuz mu? Eğer duyduysanız bunlar yazımızın başında bahsettiğimiz “şanslı” olan kesimdir. Onun dışında, kendi başarısı ile bir yerlere gelen insanların bu tarz şeyler yaptığını duymanız, neredeyse imkansızdır. Çünkü bu tarz insanlar, alacakları tüm riskleri önceden hesaplarlar. Borsa, yeni bir iş veya sektör değişimi gibi yapacakları şeyleri önceden çalışırlar. Riskleri belirleyerek minimuma indirmeye çalışırlar, sonrasında yatırımlarını yaparlar. Hiçbir işe “gaza gelerek” başlamazlar.

Yaptıkları Hatalardan Ders Alırlar!

Yaptıkları Hatalardan Ders Alırlar!Hata yapan insanlarının birçoğunun aynı şeyi tekrar etmesi veya yeni bir işe girerken de korkması genel bir problemdir, sıklıkla karşılaşılabilir. Fakat bu, oldukça yanlış bir davranış biçimidir. Başarılı insanların hatalarıyla başa çıkma yöntemleri, sizleri inanılmaz derecede şaşırtabilir. Yaptıkları hatalardan ders alarak, doğrusuna ulaşana kadar denemeye devam ederler. Sonuç olarak kendi hatalarını görür ve bunları mümkün olduğunca düzeltmeye çalışırlar ki ileride tekrardan aynı hatayı yapmasınlar.

Her Şeyi Bilmediklerinin Farkındalardır!

Her Şeyi Bilmediklerinin Farkındalardır!Yukarıda da bahsettiğim gibi yeni fikirlere ve önerilere sonuna kadar açıklardır. Çünkü kendi bildiklerinin doğruluğu konusunda ısrarcı davranmazlar. Evet, bazıları öyle davranabiliyor. Ancak çoğunluğu, yeni bir fikir elde edebilirim ve yeni şeyler öğrenebilirim diye sürekli farklı insanlar ile sohbet halinde olurlar. Aynı zamanda, sürekli okuyarak veya gezerek kendilerini geliştirme konusunda uzman olmaya çalışırlar.

Başarılı insanlar, bir nevi kendi kendilerinin öğretmenleridir, diyebiliriz. Yatırımlarını kendilerine yapıp, tüm zamanlarını kendilerini eğitmek ve geliştirmek için kullanırlar. Hayatta bir yerlere gelmek istiyorsanız, örnek alacağınız kişileri doğru seçmelisiniz. Her denilene de doğrudur mantığıyla yaklaşmamalı ve araştırmalar yapmalısınız. Her konu hakkında ufak da bilginiz olması, sizin zararınıza değil, yararınızadır. Ne yaparsanız kendiniz için yapmış olursunuz, bu nedenle de başkalarının sizin yerinize kararlar vermesine izin vermemelisiniz.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Kişisel Gelişim kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum