Yatırım yapmaya başla!

Barnes & Noble CEO’su Açıklanmayan Nedenlerden Dolayı “Tazminatsız” Kovuldu!

ABD’nin en büyük kitap perakendecisi olarak bilinen Barnes & Noble, şirket politikalarını ihlal eden CEO’sunu kovdu. İşte detaylar…
Barnes & Noble CEO’su Açıklanmayan Nedenlerden Dolayı “Tazminatsız” Kovuldu!

New York genel merkezli kitap perakendecisi Barnes & Noble, CEO’su Demos Parneros’u şirket politikalarını ihlal etme gerekçesiyle kovdu. Dün şirketten yapılan açıklamada Demos Parneros’un görevden alındığı belirtilse de CEO’nun şirketin hangi politikalarını ihlal ettiği konusunda bilgi verilmedi.

Fakat CEO’nun işten atılma nedeninin; finansal raporlama, poliçeler ya da bunlarla ilgili herhangi bir potansiyel dolandırıcılıkla alakalı bir anlaşmazlık olmadığının da üzeri çizildi. Ayrıca açıklamada; Parneros’un kıdem tazminatı almayacağı ve yönetim kurulunda bulunmayacağı kaydedildi.

İlaveten Barnes & Noble, bu kararı hukuk bürosu Paul, Weiss, Rifkind, Wharton & Garrison’un tavsiyesiyle aldığını bildirdi.

Barnes & Noble CEO'su KovulduDuyuruda yeni bir CEO arayışına başlandığını da söyleyen perakende devi, şirketi geçici olarak yönetmesi için bir grup lidere başvurduğunu ifade etti. Buna göre Barnes & Noble’a yeni bir CEO atanana kadar firmayı Baş Finans Yetkilisi Allen Lindstorm, Pazarlama Direktörü Tim Mantel ve Başkan Yardımcısı Carl Hauch’tan oluşan grubun yöneteceği iletildi.

Neticede; 2016 yılında şirkete katılan ve 2017’nin Nisan ayında CEO’luk görevine getirilen Demos Parneros’un ayrılığı bilinmezlikleriyle dikkat çekti.

Demos Parneros Tazminatsız KovulduBu noktada; Demos Parneros’un Barnes & Noble’dan önce dünya çapında yüzlerce mağazası bulunan Staples’ın Kuzey Amerika ve online mağazalarının başkanlığını yaptığını da söyleyelim. Öte yandan; Barnes & Noble’ın CEO’sunu kovmasıyla ilgili dikkat çeken bir diğer husus da şirketin önceki CEO’sunun da işten atılması oldu.

2016 yılının Ağustos ayında alınan kararda Ronald D. Boire’nin şirkete uygun olmadığı söylenerek CEO’nun işten atıldığı belirtilmişti.

 Ronald D. Boire KovulduRonald D. Boire’nin ayrılmasının, her iki tarafın çıkarları için de en uygun karar olduğu kaydedilmiş ve kendisinin CEO’luk koltuğunda 1 yıl bile oturmaması tartışmalara yol açmıştı. Çünkü Ronald D. Boire, problemli şirketin 3 yıl içinde değiştirdiği üçüncü CEO’su olmuştu. Ondan önce Michael P. Huseby ile William Lynch görevden ayrılmıştı.

Kısacası, Barnes & Noble’ın son CEO’sunun da uzun süre koltukta oturmaması haliyle merak uyandırdı, bununla da kalmayıp piyasalarda da etkili oldu. Keza Salı günü kapanış sonrası yapılan işlemlerde şirket hisselerinde az da olsa bir düşüş görüldü. Gerçi yeni bir CEO’nun şirkete iyi gelebileceği yönünde görüş bildiren uzmanlar da vardı. Zira 2018’in başından bu yana % 10 azalan hisseler Parneros’un görev süresi içinde % 32 oranında düşmüştü.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum