Yatırım yapmaya başla!

Barclays İsviçreli UBS’nin Fiyat Hedefini Düşürerek Bankaya Bölünme Önerdi!

Barclays analistleri, UBS için fiyat hedeflerini yüzde 6 oranında düşürerek bankanın zayıf karlılığı önlemek için bir revizyon stratejisine ihtiyaç duyabileceğini belirtti.
Barclays İsviçreli UBS’nin Fiyat Hedefini Düşürerek Bankaya Bölünme Önerdi!

Barclays analistleri, UBS’nin tatmin edici seviyede getiri elde etme kabiliyetini sorgulayarak İsviçreli yatırım bankasının piyasa beklentilerinin çok yüksek olduğunu öne sürdü. Barclays analistleri Amit Goel, Jun Yang ve Krishnendra Dubey, UBS için fiyat hedeflerini yüzde 6 oranında düşürerek bankanın zayıf karlılığı önlemek için bir revizyon stratejisine ihtiyaç duyabileceğini belirtti.

Ancak yakın bir zamanda değişiklik yapılmasının beklenmediğinin de üzeri çizildi. Nötr olan endüstri görüşüne rağmen UBS üzerindeki zayıf pozisyonlarını haklı çıkarmaya çalışan analist grubu, piyasa ortamının zorlayıcı olabilecekken niş ürünlere odaklanan rakiplerin daha yüksek özkaynak verimliliği ürettiklerini vurguladı.

Barclays ayrıca; “Konuştuğumuz birçok yatırımcı UBS’nin daha yüksek getiri elde edebilmesi gerektiğine inanıyor ve bu konuda bir süredir hayal kırıklığına uğramışlar” ifadelerini kullandı.

Barclays Analistleri İsviçre Bankasının Dağılmasını Önerdi Notta İsviçreli özel banka Julius Baer’e işaret edilirken, firmanın 2018 bilançosuna dikkat çekildi. İlaveten Barclays notunda, UBS grubunu bölmenin mantıklı olup olmayacağını ve boyut maliyetlerinin faydalardan daha ağır basıp basmayacağını sorguladı.

İşletmenin küresel yapısı ve farklı yetki alanlarını kapsayan yapısal maliyetler gibi firmanın zayıf karlılığı için sunulan ortak gerekçeleri kabul eden Barclays, grubun ABD’deki işletmesinden bahsetti.

Buna göre UBS’nin ABD’deki işlerinin yapısal olarak düşük bir işletme marjına sahipti ancak vergi açısından verimliydi ve yatırım bankasında önemli miktarda sermaye vardı.

Barclays Analistleri İsviçre Bankası UBS Hedef Fiyat Düşürdü Ne var ki analistler, mevcut işletme modelinin getirileri optimize edip etmeyeceğini ve grubun karlılık potansiyelinin buradan daha da düşüp düşmeyeceğini sordu.

UBS’nin varlık işinin karlılığının azaltıldığını belirten not, grubun yatırım bankasına yoğunlaşmasını ve ultra yüksek net değerli müşterileri üzerinde durmasını sorguladı. “Yatırım Bankacılığı operasyonlarının büyük çoğunluğu ultra yüksek net değerli müşteri tabanı için gereksiz ya da ultra yüksek net değerli müşteriler yüksek gelir segmentindeki müşterilerden daha düşük karlılığa sahipler” dendi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum