Yatırım yapmaya başla!

Barclays Glasgow’daki Yeni Kampüsünde 2500 Kişiye İstihdam Yaratacak!

Dünyanın önde gelen büyük finans grubu şirketi Barclays, Glasgow’daki yeni teknoloji merkezinde 2500 kişilik istihdam yaratacağını açıkladı. İşte detaylar;
Barclays Glasgow’daki Yeni Kampüsünde 2500 Kişiye İstihdam Yaratacak!

Londra merkezli finans grubu şirketi Barclays, Glasgow’daki yeni teknoloji merkezinde 2500 kişilik istihdam yaratmayı planladığını açıkladı. İskoçya’nın en büyük şehri Glasgow’un finans hizmetleri sektörüne büyük bir katkı sağlayacağı belirtilen bu hamlenin, şirketin uzun vadeli stratejik öncelikleri için kritik önem taşıdığı söylendi.

Buchanan Wharf bölgesinde inşa edilecek yeni Barclays kampüsünde bankanın; teknoloji, fonksiyon ve operasyon ekiplerinin faaliyet göstereceği bildirildi. Girişimin, Barclays’in İskoçya’daki mevcut iş gücünü iki katına katlayacak olmasına dikkat çekildi.

Barclays, Buchanan Wharf projesinin bir parçası olarak yeni kampüsü için Drum Property Group’la anlaştığını açıkladı.

Barclays Buchanan Wharf Bölgesinde Yeni Kampüs Bankanın mevcut İskoç operasyonlarını 2021’den itibaren yeni kampüse taşımayı planladığı ve kampüsün halihazırdaki iş gücünü ikiye katlayacağı kaydedildi. Devlet kurumu Scottish Enterprise’ın proje için 12.75 milyon poundluk bir hibe sağlamayı kabul ettiği ve anlaşmanın; yeni işlerin en az % 42’sinin yüksek değerde olması ile en az 341 işin dezavantajlı ya da engelli işçilere verilmesi şartlarını taşıdığı vurgulandı.

İskoçya Başbakanı Nicola Sturgeon, insiyatifin Glasgow için dönüşümsel olduğunu vurgulayarak Barclays’in yatırımından memnun olduklarını dile getirdi.

İskoçya Başbakanı Nicola Sturgeon Barclays Yorumu Buna göre Sturgeon; “Glasgow’un finans hizmetleri sektörünü güçlendirecek olan yeni kampüs, İskoçya’nın içe dönük yatırımlar için son derece cazip bir yer olmaya devam ettiğini göstermektedir” dedi.

Barclays COO’su Paul Compton ise bunun bir amiral gemisi projesi olduğunu belirterek; “New Jersey’deki Whippany ve Hindistan’daki Pune kampüslerimizin yanında Glasgow kampüsü de teknoloji, operasyon ve fonksiyon ekiplerimiz için dünya standartlarında tesis oluşturma amaçlayan küresel stratejimizin bir parçası” ifadesini kullandı.

Ayrıca yeni kampüsün, Barclays’in İskoçya’daki uzun tarihine dayandığını ve şirketin Birleşik Krallık ekonomisini desteklemeye devam edeceğini gösterdiğini söyledi.

Barclays Glasgow Yatırımı Binlerce Kişilik İstihdamTüm bunların yanında; yeni kampüsün Barclays’i Glasgow’un en büyük ticari işverenlerinde biri haline getireceğinin üzeri çizildi.

Scottish Enterprise’dan Paul Lewis de düşüncesini; “Bu yatırım, Glasgow’u Barclays için kilit bir küresel siteye dönüştürecekken aynı zamanda İskoçya’daki mevcut operasyonları güvence altına alarak büyüme için bir platform oluşturacak” sözleriyle anlattı. İlaveten; şehrin büyük bir potansiyele sahip alanına yeni bir soluk getireceğini, özellikle de dezavantajlı işçiler için istihdama büyük katkılar sağlayacağını kaydetti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum