Yatırım yapmaya başla!

Barclays: Avrupa Bankacılık Hisseleri Toparlanmaya Hazır!

Barclays stratejistleri, sorunlu olarak görülen bankacılık sektöründeki ayı pozisyonlarını azaltmaya çalışmalarını söyledi.
Barclays: Avrupa Bankacılık Hisseleri Toparlanmaya Hazır!

Avrupa bankaları, uzunca bir süreden sonra toparlama belirtileri gösterirken, 300 yıllık finans devinden yatırımcıları harekete geçirecek yorumlar geldi. Barclays stratejistleri, sorunlu olarak nitelendirilen bankacılık sektöründeki ayı pozisyonlarının azaltılmaya çalışılmasını söyledi.

Barclays, Euro bölgesi ekonomik verilerinin ve tahvil getirilerinin dengelenmesinin, tüm Avrupa sektörlerinin bu iki ölçümü ile en pozitif korelasyonu olan bankaları destekleyebileceğini öngördü.

Barclays Banka YorumuBarclay’s’in Avrupa bankacılık ve hisse senedi ekipleri tarafından hazırlanan notta, “Euro bölgesi kompozit satın alma yöneticleri endeksi dengeleniyor ve yerel faaliyetlerin ana itici güçleri iyiye yöneliyor,” ifadelerine yer verildi. Tahvil getirileri ve enflasyon beklentilerinin, temellerine göre daha düşük bir fiyatla işlem yapan değer hisse senetlerine taban bulmaya çalışıyor olduğunu ekledi.

Buna ek olarak İtalyan hükümeti, bazı mali disiplin işaretleri gösteriyor ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) bankalardaki olumsuz oranlardaki düşüşü azaltmak için yeni niceliksel gevşemenin kapısını açtı.

Avrupa bankaları, 2019’un ikinci çeyreğinde keskin bir satışla karşılaşırken, son üç ayda %13’ten fazla yükseldi ve 2018’de %18,64 düşüş kaydetti.

AB Bankaları Son 3 Ayda %13 KazançSon haftalarda hafifçe toparlanmaya başlayan Avrupa bankaları, son 30 gün içinde yüzde 5 değer kazanmıştır. Fikir birliği, Avrupa bankacılık sektörünü zayıf bir konumda tutsa da Barclays eşit ağırlık konumunu sürdürmektedir.

Barclays Avrupa hisse senedi stratejisi başkanı olan Emmanuel Cau liderliğindeki stratejistler, şu anda banka hisse senetlerinin ucuz olduğunu belirtiyorlar. Yayımladıkları notta, üçüncü yılın en kötü performans gösteren sektörü olarak birçok banka, aşırı değerleme indirimi, öneri derecesi ve yüzde 6’lık cazip temettü getirisi ile işlem yapıyor.

Yatırımcılardan gelen depresif değerlemeler ve mevcut düşüş pozisyonu bir araya geldiğinde, bu ortam hisse senedi fiyatı yükselirse zararı en aza indirgemek amacıyla kısa sürede satılan menkul kıymetlerin alımının da açık pozisyonları kapamaya yol açabileceği söyleniyor.

Hisse Fiyatı Yükselirse Zarar En Aza İnerBarclays notunda, negatif faiz oranı politikası ile kısıtlı kalan kazançlar ve ticari gerilimler, Brexit ve kara para aklama ile ilgili sorunları gözden geçirmek için süren olumsuzluklar ile birlikte yapısal rüzgarların ortadan kalkmadığını da vurgulandı. Ancak analistler; Deutsche Bank, Standard Chartered, UBS ve BNP Paribas’ı içeren belirli yeniden yapılandırma hikayelerine kuşkuyla bakıyorlar.

Makul bir fiyatta kalite sunan bankaları ise Lloyds, Caixabank ve ABN olarak belirlediklerini açıklıyorlar. Deutsche Bank’ın yakın tarihli bir kitlesel stratejik yeniden yapılanma sürecinden elde ettiği gelir için mücadele edeceğini ve Alman borç verenin gelecek 12 – 24 ay içinde eşitliği artırması gerekip gerekmediğini de sorguluyorlar.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum