Yatırım yapmaya başla!

Barceló Hotel Group, Türkiye’deki Üçüncü Otelini Taksim’de Açtı

İstanbul Taksim’deki 5 yıldızlı otelin resmi açılışı, otelin ait olduğu İspanyol turizm grubu Barceló Hotel Group tarafından gerçekleştirildi. Otele şu zamana kadar 7 milyon euroluk bir yatırım yapıldı.
Barceló Hotel Group, Türkiye’deki Üçüncü Otelini Taksim’de Açtı

Barceló Hotel Group Türkiye Genel Müdürü Hasan Ekmen, açılışta konuşma yaptı. Gelecek 5 yıl içerisinde Türkiye’ye 20 otel ile 100 milyon euroluk yatırım planlarının mevcut olduğunu bildirdi.

Turizm grubunun özellikle İstanbul, Antalya, Kapadokya, İzmir ve Ankara’da yeni yatırım arayışlarında bulunacağını aktardı. Ayrıca Ekmen, “Başta İspanya olmak üzere Orta-Güney Amerika ve Avrupa’daki birçok ülkedeki bilinirliğimizin bölgedeki turist sayısı ve çeşitliliğini artıracağı kanısındayız.” dedi.

Türkiye Genel Müdürü Ekmen, konuşmasında İstanbul’un en bilinen ve tercih edilen otellerinden biri konumuna gelmeyi hedeflediklerini bildirdi. Ayrıca turizm grubunun Türkiye’deki yeni yatırımı ve gelecek süreçteki yatırım planları hakkında da açıklamalar yapıldı.

Ekmen, Barceló Hotel Group’un 25 ülkede 251 otelle hizmet verdiğini ve yaptığı yatırımlar sayesinde kurulduğu günden bugüne kadar dünyanın farklı bölgelerinde İspanya’da 2. Ve dünyada ise 29. Büyük otel zinciri olduğunu aktardı.

Ekmen Otel Zinciri Olduğunu Aktardı“Türkiye pazarı 20 yıldır içinde olduğumuz ve yakından tanıdığımız bir pazar. Grup olarak aldığımız yeni yatırım kararı ile Barceló Istanbul’un işletmesini 25 yıllığına üstlendik ve Aralık 2018’de kapılarımızı misafirlerimize açtık.” diyerek açıklamasına devam etti.

Hasan Ekmen, Occidental the Public ve Occidental Pera İstanbul’dan sonra Türkiye’deki 3. büyük otel yatırımını yaptıklarını dile getirdi. Sonraki dönemlerde hem bunların sayısını artırmak hem de Royal Hideaway ve Allegro Hotels markalarıyla yeni yatırımları hedeflediklerini söyledi.

Ayrıca Ekmen, Barceló Hotel Group’un yurt dışından doğrudan yatırım yapan bir otel zinciri olduğunu da vurguladı. Bunu “Turizm sektöründeki 87 yıllık deneyimimiz doğrultusunda dünyanın farklı bölgelerinde yatırım yapmış ve yapmaya devam eden uluslararası bir zincir oteller grubuyuz.” sözleriyle açıkladı.

Bunun yanındaTürkiye’deki 20 yıllık varlıkları boyunca işletmesini sürdürdükleri otellere toplam yapılan yatırım tutarının 60 milyon Euro olduğunu bildirdi. Ulaşılan bu aşamada, Türkiye pazarını gelişime açık ve yeni yatırımlara uygun bir bölge olarak gördüklerini de sözlerine ekledi.

Ekmen: “Barceló İstanbul özelinde şu ana kadar yapılan toplam yatırım miktarı 7 milyon Euro.”

Barcelo İstanbul Özelinde Şu Ana Kadar Yapılan Toplam Yatırım MiktarıGenel Müdür tüm bunların yanında, Taksim’de yeni açılan otel ile başta Avrupalı ve Batılı turistleri bu bölgeye çekmeyi hedeflediklerini aktardı. Ayrıca 5 ay gibi kısa bir zaman zarfında toplam 116 farklı ülkeden konuk ağırladıklarını ve otelin doluluk oranının şu anda %80’e ulaştığını da vurguladı.

Turizm sektörünün Türkiye’deki ekonomik daralmanın aşılmasındaki önemini belirtti ve 2019 yılında turist sayısında %15’lik artış beklendiğini, özellikle yazlık bölgelerde bu oranın daha da artacağını dile getirdi. “Turist sayılarındaki artışa paralel olarak turizm gelirlerinin de yükseleceğini söyleyebiliriz. Biz de yabancı bir grup olarak Türkiye turizmindeki bu ivmeye katkı sağlamak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum