Yatırım yapmaya başla!

Bankanın “Trilyonluk” Hatası Nedeniyle Dünyanın En Zengini Oldu!

Belçika’da yaşayan bir adam; dakikalardan ibaret olsa da dünyanın en zengin kişisi unvanına kavuştu. Çünkü banka, hesabına 35 euro yerine 2 trilyon 35 euro yatırmıştı;
Bankanın “Trilyonluk” Hatası Nedeniyle Dünyanın En Zengini Oldu!

Serveti 100 milyar doların üzerine çıkan Jeff Bezos’un tüm zamanların en zengini olduğunu daha önce duymuştu. Ancak görünen o ki dakikalar için de olsa Bezos, bu unvanını başkasına kaptırdı.

Zira Belçikalı Lux Mahieux’un hesabına 35 euro yerine, 2 trilyon 35 euro yatırılmış. Böylece sıradan bir kasabada, sıradan bir hayat sürdüren orta yaşlı adam dünyanın en zengin kişisi oluvermiş. İşte “keşke benim bankam da benzer bir hata yapsa” dedirtecek olay;

Belçika’da Dinant isimli bir kasabada yaşayan Lux Mahieux, kredi kartının limitini değiştirmek için bankasına başvuru yapmış.

Belçikalı  Lux MahieuxBuna ek olarak; güvenli olmadığını düşündüğü bir internet sitesi tarafından kesilen 35 euroluk otomatik ödemenin de durdurulmasını istemiş. Talepleri kabul edilen adamın, otomatik ödemesi durdurularak kesilen 35 euronun da iadesi yapılmış.

Fakat banka çalışanı, bu noktada büyük bir hata yaparak Mahieux’un hesabına 2 trilyon 35 euro yatırmış.

Lux Mahieux'un Hesabına 2 Trilyon Euro Para YatırılmışHesabındaki parayı gördüğünde tüm sorunlarının çözüldüğünü düşünen Belçikalı adam, şoku atlattıktan sonra durumu bankaya bildirmiş ve kredi kartını kapattırmış. Tabii, hesabındaki paranın ekran görüntüsünü alarak bunu sosyal medya hesabında paylaşmayı da unutmamış.

Kendisine çok sayıda arkadaşlık teklifi geldiğini ve çoğunun para istediğini belirten Mahieux, kısa süreliğine dünyanın en zengini unvanını taşımış.

Hatadan Kaynaklansa da Dünyanın En Zengini Unvanını TaşımışElbette bu unvana diğerleri gibi gerçek servetiyle kavuşmadı ama yine de başına gelen olay onun hayatı boyunca “milyarder” olarak anılmasına yetecek. Diğer taraftan; şu anda dünyanın en zengin isminin Jeff Bezos olduğu bilgisini de verelim.

Forbes’un gerçek zamanlı verilerine göre kendisi 115 milyar dolarla birinci sırada yer alırken, Bill Gates de 90 milyar dolarla ikinci sırada yer alıyor. Bakalım, yıl sonuna kadar bu unvana sahip olacak başka sürpriz isimlerle de karşılaşabilecek miyiz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum