Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bank of America Hisseleri Düşen Faiz Geliriyle %2 Geriledi

Bank of America hisseleri, düşük faiz oranlarının ikinci çeyrek gelirini olumsuz etkilediğini açıklarken hisseler açılış öncesinde düştü.
Bank of America Hisseleri Düşen Faiz Geliriyle %2 Geriledi
Son Güncelleme: 
Yorum

JPMorgan ve Goldman Sachs’ın ardından Bank of America da ikinci çeyrek kazanç raporunu açıkladı. 0,77 dolarlık piyasa beklentilerine kıyasla bir defaya mahsus 2 milyar dolarlık vergi indirimi dahil 1,03 dolarlık hisse başına kazanç bildirdi.

Geliri ise 21,8 milyar dolarlık tahminin hemen altında 21,6 milyar dolar oldu. Düşük faiz oranları nedeniyle net faiz gelirindeki yüzde 6’lık düşüşün etkisiyle faiz gideri net gelirinin bir önceki yıla göre yüzde 4 düştüğünü söyledi.

Düşük ticaret geliri ve bir yıl önce 704 milyon dolarlık kazancın olmamasının da geliri etkilediğini aktardı.
Bank of America Hisse Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

Hisseler açılış öncesi işlemlerde yüzde 2’nin üzerinde düşüş kaydetti. TSİ 14.50 sıralarında yüzde 2,08 kayıpla ilerleyen hisseler bir ayda yüzde 4 değer kaybederken yıl başından bu yana yüzde 31 artış kaydetti.

Bank of America CEO’su ve Başkanı Brian Moynihan kazanç raporunda şu ifadelerle açıklamada bulundu:

“Daha açık bir ekonomiye geçtiğimiz çeyrek boyunca sağlam kazançlar sağladık ve hissedarlara daha fazla sermaye sunduk. Ekibimiz, tüm işletmelerimizde artan müşteri faaliyeti seviyelerinin gösterdiği gibi müşterilere hizmet veren harika bir iş çıkarmaya devam etti. Binalarımızın ve ofislerimizin %85’inden fazlası açık ve ekip arkadaşlarımıza tekrar hoş geldin diyoruz.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu