Yatırım yapmaya başla!

Bank Asya Satılmazsa Tasfiye mi Olacak?

Bank Asya Satılmazsa Tasfiye mi Olacak?

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıldan bu yana Bank Asya’nın satılacağıyla ilgili olarak birçok spekülasyon gündemi meşgul ediyordu. Ancak bu konu bir türlü netlik kazanmıyordu. Ancak Şubat ayına gelindiğinde Bank Asya’nın satılacağı söylentisi TMSF Başkanı Şakir Ercan Gül’ün açıklamalarıyla netlik kazanmıştı. Bank Asya’nın satışıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Gül, 29 Mayıs akşamına kadar Bank Asya’nın satılacağını belirterek konuyla ilgili olarak mevcut ortaklarla görüşüldüğünü söylemişti. Açıklamasının devamında ise Gül, öncelikli hedefin kesin olarak bankayı satmak olduğunu; ancak satılmaması halinde tasfiye edebileceklerini ifade etmişti. Gül’ün açıklamalarının yer aldığı haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Gül’ün açıklamalarının ardından yurt içi piyasalarda gözler Mayıs ayına çevrildi. İçerisinde bulunduğumuz tarihe kadar Bank Asya’yı satın almak isteyen kimse henüz çıkmadı. Bilindiği üzere son tarih 29 Mayıs akşamı olarak belirlenmişti. Gül’ün o dönemki söylemlerinde belirttiği üzere Banka Asya’nın satılmaması halinde tasfiye sürecine gidilebilir. Bugün ise BBDK Başkanı Mehmet Ali Akben, Bank Asya’nın tasfiye süreciyle ilgili olarak çarpıcı açıklamalarda bulundu. Akben’in açıklamalarından öne çıkan bölümler ise şöyle;

“Ay sonuna kadar satılmazsa kesin olarak tasfiye edilecek!”

Başkan Akben gerçekleştirdiği açıklamada, Bank Asya’nın satış sürecinin resmi olarak henüz devam ettiğini söyledi. Bank Asya sürecinin mevcut şartlar altında TMSF tarafından yönetildiğini belirten Akben, ay sonuna kadar satış işleminin gerçekleşmemesi halinde bankanın lisansının iptal edileceğini ve kesin olarak tasfiye edileceğini dile getirdi. Açıklamalarının devamında ise Akben, TMSF’nin bugünlerde Bank Asya’nın satışıyla ilgili olarak bazı kurumlarla yakın temas içerisinde olduğunu belirterek; bir ya da birden çok kurumun bankayı satın alabileceğini söyledi. Açıklamalarının son bölümünde ise Akben, BDDK’nin Haziran ayı içerisinde İstanbul’a taşınacağını ancak irtibat bürosunun Ankara’da kalacağını ifade etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum