Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Balinaların LINK’e Olan İlgisi Artıyor! Bu İlginin Nedeni Ne?

Balinaların Chainlink'e olan ilgisi son dönemde oldukça dikkat çekici. Peki, bu ilginin arkasında hangi nedenler yatıyor? Detaylar haberde;
Balinaların LINK’e Olan İlgisi Artıyor! Bu İlginin Nedeni Ne?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Piyasa değeriyle en büyük 21. kripto para birimi konumundaki Chainlink (LINK) Ethereum balinalarının yoğun ilgisine maruz kalmaya devam ediyor. Çeşitli veriler, balina ilgisinin olası nedenleri hakkında fikir veriyor.

LINK, ilk 1000 Ethereum balinasının elinde tuttuğu kriptolar listesinde yer aldı. Geçen hafta, dört farklı zincirde üç Chainlink hizmetinin sekiz entegrasyonu vardı. İşte göze çarpanlar…

LINK bir kez daha balinalar arasında popüler hale geldi ve bu, en büyük arz sahiplerinin tokena olan güvenini yansıtıyor.

Balina etkinliğiyle ilgili güncellemeleri paylaşan popüler bir Twitter hesabı olan WhaleStats, yakın zamanda LINK’in en iyi 1000 Ethereum balinasının elinde tuttuğu kripto paralar listesinde olduğunu ortaya koydu. Listede LINK dışında SHIB, UNI ve MATIC de yer aldı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

GCM Yatırım Banner

Balina İlgisinin Olası Nedenleri

LINK’in balinalar arasında popülaritesine bağlanabilecek önemli bir unsur, tokenın son fiyat hareketi olabilir. CoinMarketCap verileri, LINK’in fiyatının son yedi günde yüzde 12’den fazla arttığını ve yazım esnasında 3.4 milyar doları aşan piyasa değeriyle 6.72 dolardan işlem gördüğünü ortaya koyuyor.

Sadece bu değil, artan benimseme de geçerli bir sebep olabilir. Chainlink geçtiğimiz hafta, BNB Chain, Ethereum, Polygon ve Solana olmak üzere dört farklı zincirde 3 Chainlink hizmetinin 8 entegrasyonundan bahsedildiği haftalık benimseme güncellemesini paylaştı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @chainlink

Artan balina ilgisi, çoğu ağ için olumlu göründüğünden LINK’in metrik cephesindeki performansına da bağlanabilir. Örneğin, LINK’in geliştirme faaliyeti geçen ay arttı ve bu, geliştiricilerin ağı iyileştirmeye yönelik artan çabalarını yansıtıyor.

LINK’in borsa çıkışı da yükseliş eğilimi gösteren birkaç ani artış kaydetti. CryptoQuant’ın verileri, LINK’in borsalardaki net mevduatlarının 7 günlük ortalamaya göre düşük olduğunu ortaya koydu ve bu da satış baskısının azaldığını gösteriyor.

İlginç bir şekilde, Chainlink’teki aktif adresler de son zamanlarda bir artış kaydetti ve ağda daha fazla kullanıcıyı temsil etti. Ancak, LINK’in ağ büyümesi son birkaç hafta içinde azaldı ve bu olumsuz bir sinyaldi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Metrikler LINK için iyimser görünürken, piyasa göstergeleri hikayenin diğer tarafını ortaya çıkardı. Hem göreceli güç endeksi (RSI) hem de para akışı endeksi (MFI) düşüş kaydetti ve nötr işarete doğru yöneldi.

Bu, önümüzdeki günlerde fiyatın düşme olasılığını artırdığı için düşüş eğilimine bir işaretti. Bununla birlikte, 20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) ile 55 günlük EMA arasındaki mesafenin azalması yakında bir yükseliş geçişine neden olabilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.