Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

%2’nin Üzerinde Ekside Fiyatlanan Bakır En Sert Düşen Emtia Oldu

Yüzde 2’nin üzerinde ekside fiyatlanan bakır, günün en sert düşen emtiası olarak ilk sırada yer alıyor.
%2’nin Üzerinde Ekside Fiyatlanan Bakır En Sert Düşen Emtia Oldu

Bakır vadeli işlemleri, başlıca tüketici Çin’den gelen talep ve arz üzerine yenilenen endişelerle sert düştü. Ağustos ayının son gününde 4,36 dolarla kapanış yapan kırmızı metal, Eylül’e yatay başladı.

Asya seansının ilk saatlerinde durgunluğunu korurken sonrasında düşüş trendine girdi. TSİ 13.00’ten sonra 4,2560 dolara kadar gerileyerek gün içi en düşük seviyesini kaydetti. Bu aynı zamanda 27 Ağustos sonrası en zayıf değeri oldu.

TSİ 14.35’te yüzde 2,35 kayıpla ilerleyen değerli metal, bugün en yüksek 4,3725 dolara ulaştı.
 Bakır En Sert Düşen Emtia Oldu
Kaynak: piyasa.paratic.com

Sert düşüş, bakırı günün en çok düşen emtiası olarak öne çıkardı. Son veriler ışığında aylık bazda yüzde 3,50 değer kaybeden ons türü bakır, yıllık bazda yüzde 41 civarında artış kaydetti.

Düşüş, en büyük tüketici Çin’in talep endişeleriyle yönlendirildi. Çin’in Ağustos ayındaki fabrika faaliyeti, çoğunlukla artan Delta türü vakalarını, tedarik darboğazlarını ve yüksek hammadde maliyetlerini frenlemeye yönelik sınırlama önlemleri nedeniyle bir buçuk yıldır ilk kez daraldı.

Aynı zamanda dünyanın en büyük bakır üreticisi olan Şili’nin devlete ait Codelco‘su dün kilit El Teniente madenindeki işçileri temsil eden beş sendika ile erken bir toplu sözleşme anlaşmasının yapıldığını açıkladı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum