Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Güçlü Artan Bakır 4,81 Dolarla Mayıs Rekoruna Yaklaştı

Alıcılı seyreden bakır, pozitif bölgede Mayıs ayından bu yana görülmeyen seviyesine yaklaştı.
Güçlü Artan Bakır 4,81 Dolarla Mayıs Rekoruna Yaklaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bakır vadeli işlemleri bugün kazanımlarını artırarak 4,81 dolara kadar yükseldi. Dün en son 4,72 dolarda işlem gören kırmızı metal, 196 Ekim seansına 4,71 dolarla başladı.

Asya seansında başlattığı yükselişi Avrupa seansında hızlandıran değerli metal, 4,8140 dolara kadar çıktı. Burada karşılaştığı direnç sonucu kazançlarının bir kısmını verse de artıda seyrini sürdürdü.

TSİ 11.50’de yüzde 1,25 artıda fiyatlanırken gün içi hareket aralığı 4,70 – 4,81 dolar oldu.
Bakır 19 Ekim Mayıs Sonrası Yüksek
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Gün içi yüksek seviye 12 Mayıs’taki 4,82 doların ardından bakırın en güçlü değeri oldu. Aynı zamanda hemen öncesinde kırılan 4,88 dolara da yaklaştı. Aynı dakikalarda en çok artan emtialar arasında yer aldı. İlk sırada paladyum gelirken, ardından gümüş, platin ve bakır geldi. Petrol bakırı izledi.

Yükselişin sürmesi durumunda boğaların izleyeceği ilk teknik direnç 4,82 dolarda dururken düşüşün başlaması durumunda 4,71 dolar ilk teknik destek olarak görev yaptı.

Bakır son dönemdeki toparlanmayla haftalık kazancını yüzde 10,5’e çıkartırken aylık kazancını yüzde 12,7’ye çıkardı. Yıllık bazda ise yüzde 55 değer kazandı. Bakırın yükselişi, kötüleşen piyasa sıkılığının ve küçülen küresel stok seviyelerinin güçlü işaretleri ortasında gerçekleşti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu