Yatırım yapmaya başla!

Baker Hughes ADNOC ile % 5’lik Hissesi için 550 Milyon Dolara Anlaştı!

Bugün yapılan açıklamada Baker Hughes’in Abu Dabi Ulusal Petrol Şirketi (ADNOC) ile 550 milyon dolarlık hisse satın alımı anlaşması yaptığı belirtildi. Detaylar aşağıda;
Baker Hughes ADNOC ile % 5’lik Hissesi için 550 Milyon Dolara Anlaştı!

Bugün yapılan açıklamada, Baker Hughes’in Orta Doğu’nun en büyük sondaj şirketi ADNOC Drilling ile 550 milyon dolarlık anlaşma yaptığı belirtildi. Söz konusu anlaşma sonucunda ADNOC Drilling’in 11 milyar dolar değerlemeye ulaşacağı ve Baker Hughes’in ADNOC Drilling’in yönetim kurulundan koltuk sahibi olacağı dile getirildi. Birleşik Arap Emirlikleri’nin enerji devi ADNOC’un dünyanın ikinci en büyük hizmet şirketi Baker Hughes’e hisse sahibi olması için izin vererek stratejik ortaklık yapması dikkat çekti.

ADNOC Drilling ile dünyanın en büyük petrol sahası hizmetlerinden biri ve uluslararası bir endüstriyel hizmet şirketi olan Baker Hughes arasındaki anlaşma dikkat çekti.

Baker Hughes Adnoc Drilling Hisse Sahibi OlduBir General Electric şirketi olan Baker Hughes ile Adnoc Drilling arasındaki anlaşma kapsamında firmanın 1 milyar dolarlık net borç da dahil olmak üzere 11 milyar dolarlık değerlemeye ulaşacağı kaydedildi. Ayrıca anlaşmanın, ilk yıldan başlayarak BHGE’nin hisse başına kazancını artırmasının beklendiği söylendi.

İşlemin yönetim kurulundaki her bir üye tarafından onaylandığı ve 2018’in dördüncü yarısında tamamlanmasının beklendiği bilgisi de paylaşıldı.

Baker Hughes Adnoc Drilling 550 Milyon Dolarlık Anlaşma Tabii burada anlaşmanın onaylanmasının ilgili yasalara bağlı olduğunun da üzeri çizildi. İlaveten işlemin ADNOC’un alt kuruluşu Adnoc Drilling’in büyümesini ve gelişmesini destekleyeceği vurgulandı.

Baker Hughes de konuya ilişkin açıklamasında, ortaklığın her iki şirket için de karşılıklı fayda, çekici ticari yapı, önceden tanımlanmış iş planları ve temettüler aracılığıyla tahmin edilebilir, uzun vadeli gelir olukları oluşturmasını beklediğini söyledi.

ADNOC Drilling ile BHGE’nin kendi şirketlerinden temsilcilerle uygulamayı ve devam eden operasyonları denetlemek için bir danışma kurulu oluşturacağı bildirildi. Baker Hughes ayrıca ortaklık sayesinde geleneksel sondaj aktivitelerini 2025’e kadar % 40 artırmayı planlayan ADNOC’un ürettiği her petrol varilinden daha fazla değer sağlayacağını kaydetti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum