Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakanlıktan Kayıt Dışı Ekonomiyle Mücadeleye Destek Çağrısı

Hazine ve Maliye Bakanlığı kayıt dışı ekonomiyle mücadele ederken daha başarılı olmak için kamu kurum ve kuruluşlar ile toplumun tüm kesiminin desteğini istedi.
Bakanlıktan Kayıt Dışı Ekonomiyle Mücadeleye Destek Çağrısı
Yorum

Hazine ve Maliye Bakanlığı Risk Analizi Genel Müdürlüğü, kayıt dışı ekonominin azaltılması konusunda vatandaşlara çağrı içeren bir yazı yayımladı.

Sosyal medya hesabından “Gelir dağılımı, ekonomik büyüme, istihdam gibi birçok makroekonomik unsurun iyileşmesine katkı sağlayan kayıt dışı ekonomi ile mücadelede toplumun tüm kesimlerinin desteği büyük önem arz etmektedir.” yapılan paylaşımın yanında, bakanlığın sitesinde detaylı açıklama aktarıldı.

Kayıt dışı ekonominin az gelişmiş ve gelişmekte olan olmak üzere her ülkenin takibinde yer alan ve takip ettiği bir konu olduğu belirtildi.

Bu durumun azaltılmasının gelir dağılımı, ekonomik büyüme ve istihdam gibi birçok makroekonomik unsurun iyileşmesine katkı sağlayacağı açıklandı.

Bu amaç doğrultusunda bakanlık başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarının, kayıt dışı ekonomiyle mücadeleye azim ve kararlılıkla devam ettiği bildirildi.

Kayıt dışı ekonomi ile mücadelede başarılı olabilmek için kamu kurum ve kuruluşları ile toplumun her kesiminin desteğinin büyük önem taşıdığı ifade edildi.

Bu amaç için Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı kapsamında hazırlanacak Kayıt Dışı Ekonomi ile Mücadele Eylem Planı (2023 – 2025) için gelecek önerilerin, bakanlığın sayfasında yer alan formu doldurarak, Risk Analizi Genel Müdürlüğü’ne iletilmesi istendi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu