Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakanlık’tan Hayvancılık Yapan Çiftçiler için Destek Paketi

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, yaptığı açıklamayla afet bölgesinde hayvancılık yapan çiftçilere verilecek bazı destekleri bildirdi. Detaylar haberde;
Bakanlık’tan Hayvancılık Yapan Çiftçiler için Destek Paketi
Son Güncelleme: 
Yorum

Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerin ardından afet bölgesine yurt içi ve dışından pek çok yardım ulaşırken, hükümet tarafından bölgeye verilecek devlet desteklerine dair açıklamalar gelmeye devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, afet bölgesinde hayvancılık yapan çiftçilere verilecek bazı destekleri açıkladı.

Kirişci, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla depremden etkilenen 11 ilde hayvancılıkla uğraşan çiftçilere verilecek desteklerden bahsetti.

Bakanlık’tan Hayvancılık Yapanlara Destek

Kirişci, afet bölgesinde hayvancılık yapan çiftçilerin zararının ayni olarak karşılanacağını belirtti.

Bakan Kirişci, destekleri “Depremden etkilenen 11 ilimizde hayvanları telef olan çiftçilerimizin zararını Bakanlığımızca ayni olarak karşılayacağız. Eli öpülesi çiftçilerimizin her zaman yanlarında olduk, bundan sonra da yanlarında olmaya devam edeceğiz” başlığı ile Twitter hesabından duyurdu.

Kaynak: Twitter / @VahitKirisci

Bedelsiz Olarak Tedarik Edilecek

Yapılan paylaşımda, küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiricilerinin telef olan hayvanlarının adedi kadar, büyükbaş ve küçükbaş hayvanın Bakanlık tarafından bedelsiz olarak tedarik edileceği belirtildi.

Bunun yanı sıra, benzer şekilde arıcıların zarar gören kovanlarının adedi kadar arılı kovanın da Bakanlık tarafından bedelsiz olarak sağlanacağı ifade edildi.

Açıklamanın devamında “Ayrıca 11 ildeki 12 bin arıcımızın 1 milyon 483 bin kovanı için acil şeker ihtiyacı da ivedilikle karşılanacak” ifadesine yer verildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın gün içinde verdiği bilgiye göre depremden etkilenen bölgelerde bilfiil arama kurtarma çalışmalarına katılan 334 Orman Arama Kurtarma Timi (ORKUT) görev yerlerine döndü.

Kaynak: Twitter / @OGMgovtr

Orman Genel Müdürlüğü ise 3454 personel ve 276’sı iş makinesi olmak üzere 1783 araçla, enkaz kaldırma, su temini, ısınma ve barınma ile beslenme hizmetlerine katkı sağlamaya devam edildiği bilgisini verdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu