Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakanlıktan Türkiye’ye Seyahat Uyarıları Hakkında Açıklama!

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Türkiye'ye yönelik seyahat uyarılarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberde;
Bakanlıktan Türkiye’ye Seyahat Uyarıları Hakkında Açıklama!
HABER GİRİŞ

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı resmi sitesinden, “Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç’in bazı ülkeler tarafından yayınlanan seyahat uyarıları hakkındaki soruya cevabı” başlığıyla bir açıklama metni yayımlandı.

Bilgiç, konuya ilişkin soruya verdiği yazılı yanıtta “Söz konusu uyarıların, farklı uluslararası gelişmelerle ve saiklerle bağlantılı olduğu düşünülmektedir” ifadesini kullandı.

“Türkiye Güvenli Bir Ülkedir”

“Esasen ilgili makamlarımızca, terörle mücadeleye ilişkin iş birliği mekanizmalarımız çerçevesinde, gerekli her türlü güvenlik tedbiri alınmaktadır” diyen Bilgiç; Türkiye’nin güvenli bir ülke olduğunu ve terörle en etkili biçimde yurtiçi ve sınırötesi operasyonlarla mücadele etmeyi sürdürdüğü gerçeğini ifade etti.

Terörle mücadelede elde edilen başarılı sonuçların açık bir şekilde ortada olduğunu ve bu durumun uluslararası çevrelerce takdir topladığını vurgulayan Bilgiç sözlerini şöyle tamamladı:

“Türkiye, bu bağlamda terörle mücadelesini terör örgütleri arasında ayrım yapmadan devam ettirirken, uluslararası toplumun güvenliğine de katkıda bulunmayı sürdürmektedir.”

GCM Yatırım Banner

İsrail’den “Yüksek Riskli Türkiye’ye Gitmeyin” Uyarısı Gelmişti

İsrail Ulusal Güvenlik Konseyi’nden bu ayın başlarında çıkan karar doğrultusunda İran’a sınırı olduğu için Türkiye “Yüksek Riskli Ülke” ilan edilmişti. Karara gerekçe olarak ise Tahran’ın Türkiye’de yaşayan İsrailli vatandaşlara zarar vermeye çalışabileceği gösterilmişti.

Buna ek olarak geçtiğimiz gün İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid, İstanbul’u ziyaret eden İsrail vatandaşlarının “mümkün olan en kısa sürede” İstanbul’dan ayrılmaları gerektiğini söylemişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın