Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakanlık Açıkladı! Hazine Nakit Dengesi Mart’ta Açık Vermeyi Sürdürdü

Hazine ve Maliye Bakanlığı aylık olarak yayımladığı hazin nakit gerçekleşmeleri raporunu paylaştı. Nakit denge Mart ayında da açık verdi. Detaylar haberde...
Bakanlık Açıkladı! Hazine Nakit Dengesi Mart’ta Açık Vermeyi Sürdürdü
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hazine ve Maliye Bakanlığı yılın üçüncü ayına yönelik hazin nakit gerçekleşmeleri raporunu yayımladı. Verilere göre hazine nakit dengesi Mart ayında 166,7 milyar lira açık verdi.

Bakanlık tarafından yayımlanan verilere göre nakit dengesi Ocak ayında 201,4 milyar TL, Şubat ayında 202 milyar TL ve Mart’ta 166,7 milyar TL açık vererek toplamda yılın ilk üç ayında 570,2 milyar TL açık vermiş oldu.

Rapora göre Mart ayında gelir kalemi 518,3 milyar TL olarak kaydedildi. Gider ise 685,1 milyar TL olarak açıklandı.

Faiz dışı denge kaleminde de açık verildi. Şubat ayında 147,6 milyar TL olan açık, Mart’ta 103,3 milyar TL oldu. Finansman ise 166,7 milyar TL olarak kayda geçti. Banka kullanımı 106,2 milyar TL oldu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.