Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakanlık, 2019’un 11 Ayında 5 Bini Aşkın Turizm Personeline Eğitim Verdi!

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2019'un 11 aylık döneminde 5113 turizm sektörü çalışanına farklı konularda eğitim desteği sağlandı.
Bakanlık, 2019’un 11 Ayında 5 Bini Aşkın Turizm Personeline Eğitim Verdi!
Yorum

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2019 yılının Ocak-Kasım dönemlerinde turizm sektörüne verilen destek, bu alanda çalışan personellere verilen eğitimlerle devam etti. Bakanlıktan gelen açıklama, Türkiye’de konaklama ve yeme-içme işletmelerinde görev alan personellerin mesleki anlamda sahip olduğu bilgi ve deneyimleri ileri seviyelere taşımak amaçlandı.

Bu kapsamda bakanlığın yürüttüğü uygulama, Türkiye’de tatil yapan yerli ve yabancı turistlere sunulan hizmet kalitesini artırmaya yönelikti.

Hizmet Kalitesi Artırımı AmaçlandıBakanlık bünyesinde çalışan alanında usta öğrenciler tarafından sağlanan eğitimlerle turizm sektöründe çalışan 5113 personel ön büro, yiyecek-içecek servisi, kat hizmetleri, yiyecek üretimi gibi farklı alanlarda aydınlatıldı. Personeller bu eğitimlerle eski ya da yanlış olan bilgileri yerine doğrularını öğrenme fırsatı elde ederken, daha önce tecrübe edinmemiş personeller ise öğretilen temel bilgilerle mesleklerine ilk adımı attı.

Söz konusu eğitim programları “İşbaşı Eğitimi Kursları”, “Yöneticileri Eğitici Olarak Yetiştirme Kursları”, “Ev Pansiyonculuğu Eğitimi Kursları” ile “Kişisel Gelişim Semineri” adlı başlıklar altında düzenlendi. Bu programa katılıp başarı gösteren turizm çalışanları sertifika almaya hak kazandılar.

Bu yılın 11 ayında düzenlenen bu eğitim programları Ankara, Antalya, Aydın, Bartın, Çanakkale, Diyarbakır, İzmir, Muğla, Trabzon ve Van’da bulunan turizm işletmelerinde gerçekleştirildi.

Eğitim Programları Farklı İllerde GerçekleştirildiSektör faaliyetlerine destekleyen Kültür ve Turizm Bakanlığı personellere sağlanan eğitimlerin yanı sıra aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ile TBMM Destek Hizmetleri Birimlerinde görev yapan personellere de iş başı eğitim verildiği öğrenildi.

Bu konudaki avantajlarına sürekli yenisini ekleyen bakanlığın Özbekistan’ın başkenti Taşkent’tte de turistlere hizmet veren personellere aynı formatta mesleki eğitim sağlayacağı öğrenildi. Eğitimlerini 2019 bitimine kadar tamamlayacağı tahmin ediliyor.

Öte yandan Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın bu zamana kadarki destekleme çalışmaları incelendiğinde, konaklama ve yeme-içme sektörlerinde çalışan 110 bini aşkın personele mesleki turizm eğitimleri ve belgelendirme gibi hizmetler sağlandığı göze çarpıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu