Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Yumaklı: Tarım Sektörü için Yeni Bir Yaklaşım Gerekiyor

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, tarımsal üretimin planlanmasına ilişkin takvimin işlemeye başladığını söyledi. Ayrıntılar geliyor...
Bakan Yumaklı: Tarım Sektörü için Yeni Bir Yaklaşım Gerekiyor
HABER GİRİŞ

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 81 ilin tarım ve orman müdürleri ile bir araya geldi. Bakan Yumaklı, tarımsal üretimin planlanmasıyla ilgili çalışmalar yapıldığını belirterek, “Yönetmelik taslağı sektör paydaşlarının görüşlerine sunuldu, tarımsal üretim planlama çalışmaları ile ilgili takvim işlemeye başladı.” açıklamasında bulundu.

Yumaklı, stratejik öneme sahip tarım sektörünün ülke için büyük bir ekonomik potansiyel barındırdığını belirterek, tarımın gıda üretimi, gıda arz güvenliği ve ekonomik büyüme açısından kritik bir sektör olduğunu söyledi.

Bakan Yumaklı, tarım sektörünün hem planlanması hem de yönetimi için yeni bir yaklaşım gerektiğini belirtti ve bunu sağlamayı hedeflediklerini ifade etti.

İklim krizi, salgın hastalıklar, savaşlar ve nüfus artışının gıdaya olan talebi artırdığına dikkat çeken Yumaklı, olası risklere karşı Türkiye’nin tarımsal üretim altyapısının daha da güçlendirilmesini gerektiğini söyledi.

Yumaklı, Türkiye Yüzyılı’nda, başta tarım ve orman sektörü olmak üzere, birçok sektörde daha fazla söz sahibi olmayı hedeflediklerini belirtti.

GCM Yatırım Banner

Son 21 yılda yapılan çalışmaların ileriye taşınması için yasal düzenlemelere ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan Yumaklı, yönetmelik taslağının sektör paydaşlarının görüşlerine sunulduğunu ve tarımsal üretim planlama çalışmaları ile ilgili takvimin işlemeye başladığını söyledi.

Bakan Yumaklı’nın açıkladığı takvim çerçevesinde bölgelerde pek çok toplantı yapılması ve Tarımsal Üretim Planlanması Hakkında Yönetmeliğin hazır hale getirilmesi bekleniyor. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.