Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Yanık Seçim Müjdelerini Anlattı

Bakan Yanık, katıldığı programda AKP’nin seçim hamlelerini anlattı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın personel ilanını duyurdu.
Bakan Yanık Seçim Müjdelerini Anlattı
HABER GİRİŞ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, TGRT Haber canlı yayınında konuştu. AKP’nin Osmaniye milletvekili adayı Yanık, partisinin seçim hamleleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Türkiye’de sosyal devleti AKP’nin inşa ettiğini söyleyen Yanık, ülke genelinde sosyal yardımdan faydalananların yüzde 82’sinin istihdamda yer almadığını paylaştı.

İktidarın sosyal yardımları bir nevi sadaka kültürüne dönüştürdüğü ve dezavantajlı konumda alanlara daha iyi bir yaşam sunmak yerine kişilerin yardımlara bağımlı hale getirildiği eleştirilerine karşılık olarak, devletin desteğine ihtiyaç duyan insanların çoğunlukta olduğunu kaydetti.

AKP’nin gençler için duyurduğu seçim vaadine değinerek, Aile ve Gençlik Bankası vasıtasıyla 2 yıl geri ödemesiz, 48 ay vadeli ve 0 faizli 150 bin lira tutarında evlilik kredisinin verileceğini söyledi.

Evlenecek gençlerin yanı sıra ev hanımları için de müjdelerin olduğunu hatırlatarak, bireysel emekli olmak isteyen ev hanımlarının yatıracağı sigorta primlerinin 3’te 1’inin devlet tarafından karşılanacağını ifade etti.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Şehit yakınlarının aylıkları için de gerekli düzenlemelerin yapılacağı sözünü vererek, şehit yakını ve gazilere yönelik alternatif istihdam modelinin hayata geçirileceğini aktardı.

2 Bin 431 Kişilik Personel Alınacak

Bakanlığın açtığı personel ilanı hakkında bilgi paylaşan Yanık, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın taşra teşkilatındaki sosyal hizmet kuruluşlarında istihdam edilmek üzere 2 bin 431 kişilik personel alımı yapacağını kaydetti.

Başvuruların 8 Mayıs Pazartesi gününe kadar süreceğini ve alımların sadece KPSS puan sıralamasına göre yapılacağını söyledi.

Personel alımlarında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu üzere mülakatın olmayacağını açıkladı. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.