Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan’dan Sevindiren AKK Açıklaması!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, yaptığı açıklama ile adil kullanım kotasının 2019 yılı itibariyle kesin olarak kalkacağını ifade etti.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan’dan Sevindiren AKK Açıklaması!
Son Güncelleme: 
Yorum

İnternet kullanıcılarının en dertli olduğu konuların başında adil kullanım kotasını gösterebiliriz. Yüksek internet fiyatları ile karşı karşıya kalan milyonlarca kullanıcı, bir de adil kullanım kotası yaptırımı ile karşılaşıyor. Aylık olarak tarifelerinde belirlenmiş kotaları aşan kullanıcılar ay sonuna kadar internetlerinin hızı düşürülmüş olarak durumunda kalıyorlar.

Adil kullanım kotası ile ilgili 2018 yılının başından itibaren gece 02:00 ile 08:00 saatleri arasında hesaplama yapılmamaya başlanmıştı. Yetkililer ise bu yılın sonu itibari ile AKK’nın tamamen kalkacağını belirtmişti. Ancak son günlerde internet servis sağlayıcılarından gelen bazı haberler, AKK’nın kalkıp kalmayacağı ile ilgili soru işaretleri doğurmuştu. Tartışmalara son noktayı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan koydu.

AKK 2019 İtibariyle Kalkıyor

AKK 2019 İtibariyle Kalkıyor

İnternet kullanıcıları tarafından bu yılın sonu itibari ile adil kullanım kotası uygulamasıyla ilgili ne gibi karar alınacağı merak ediliyordu. Konuyla ilgili net açıklama Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’dan geldi. Bakan Turhan “2019 yılında AKK kaldırılacak” diyerek milyonlarca internet kullanıcısını sevindirecek haberi verdi.

Bir süredir özellikle sosyal medyada AKK ile ilgili önümüzdeki yıl itibari ile ne yapılacağı merak konusu olmuştu. Yeni yıl ile hayatımızdan tamamen çıkacak olan uygulama sonrası, internet servis sağlayıcıları herhangi bir fiyat artırımına gider mi bilinmez.

Bugüne kadar 100 Mbit bağlantısı olan kullanıcı da 16 Mbit bağlantısı olan kullanıcı da AKK’yı aştıkları durumda hızları 3 Mbit’e düşüyordu. Geçtiğimiz yılın başından itibaren kullanıcıların sahip oldukları tarife hızına göre AKK aşımında düşürme uygulanıyordu. Ancak yeni yıldan itibaren AKK diye bir şeyi telafuz etmemize gerek kalmayacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu