Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Tekin Öğrencileri Uyardı! Sınıf Tekrarı Geri Dönüyor

Milli Eğitim Bakanı Tekin, öğrencilere uyarıda bulunarak liselerde sınıf tekrarı olacağını ve devamsızlık affının kalkacağını duyurdu. Detaylar haberde...
Bakan Tekin Öğrencileri Uyardı! Sınıf Tekrarı Geri Dönüyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Başkent Öğretmenevi’nde, medya kuruluşlarının Ankara temsilcileriyle bir araya gelerek eğitim gündemine ilişkin konuştu. Bakan Tekin, özellikle lisede eğitim gören öğrencilere yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Tekin, yeni dönemde liselerde sınıf tekrarını hayata geçireceklerini, devamsızlık affını da kaldıracaklarını söyledi.

Bu konuda çok ciddi olduklarını dile getiren Bakan Tekin, “ Önümüzdeki eğitim öğretim yılı sonunda çocuklarımız af ya da benzeri beklenti içinde olmasınlar. Şimdiden arkadaşlarımızı uyarmış olalım, sonra bir problemle karşılaşmamak adına.” dedi.

“Öğretmen Yetiştirme Süreci Revize Edilecek”

Bunun yanında Tekin, öğretmen yetiştirme sürçlerini tepeden tırnağa revize edeceklerini söyledi. Cumhuriyet’in 100’üncü yılı dolayısıyla Bakanlık olarak ciddi bir etkinlik takvimi oluşturduklarını ve bu kapsamda illere bir genelge gönderdiklerini belirtti.

Özel okulların servis ve yemek ücretleri hakkında konuşan Bakan Tekin, “Derneklerin bize taahhüdü, servis ve yemek ihtiyacıyla ilgili konularda da makul düzeyde yapacaklar. Biz de kendilerini zaten denetleyeceğiz.” açıklamasında bulundu.

GCM Yatırım Banner

Yeni öğretmen ataması konusuna değinen Tekin, çalışan öğretmen arkadaşların sayısının artmasını çok arzu edeceğini fakat şimdi burada mevzunun politize edilecek bir boyutta olmadığın söyledi.

Bakan, “Yeni öğretmen ataması kuşkusuz olacak. Biz Bakanlık olarak hassas bir dil kullanmaya çalışıyoruz atanan ya da atanamayan bütün kardeşlerimize, bütün öğretmenlerimize, adaylarımıza, herkese kardeş muamelesi ile yaklaşmaya çaba sarf ediyoruz.” dedi.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.