Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Özhaseki’den Deprem Bölgesi Konutlarına İlişkin Açıklama

Bakan Özhaseki, depremlerden etkilenen Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde inşası devam eden kalıcı konutlara ilişkin bilgi verdi. Detaylar haberde;
Bakan Özhaseki’den Deprem Bölgesi Konutlarına İlişkin Açıklama
Yorum

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat tarihli depremlerin ardından afet bölgesinin yenide hayata döndürülmesi için çalışmalar sürüyor. Barınma sorunun çözümü için belirli bölgelerde kalıcı konutlar yapılıyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Nurdağı’ndaki kalıcı konutların çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Depremlerden en çok etkilenen Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde yürütülen çalışmalara ilişkin konuşan Özhaseki, 400’ü köy evi olmak üzere 2 bin 909 konutun inşasının sürdüğünü kaydetti.

Resmi Twitter hesabından konuya ilişkin paylaşımda bulunan Özhaseki, konutların bölgenin yöresel mimarisine uygun olarak yapıldığını belirtti. Ayrıca 26 blok olmak üzere 456 konutun kaba inşaatının tamamlandığına dikkat çekti.

Özhaseki paylaşımında, “Depremzede kardeşlerimiz hiç merak etmesinler. Sağlam ve güvenli yuvalarını en kısa sürede inşa ederek onlara teslim edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada konutların, Nurdağı’nın Bademli Mahallesi’ndeki radye temel ve tünel kalıp sistemiyle bölgenin mimarisine uygun yapıldığı bildirildi.

Kaba inşaatı tamamlanan konutlarınsa duvar ve çatı imalatlarına geçildiği vurgulandı. Ayrıca konutların yatay mimariye uygun olarak yapıldı ve 118’in 2+1, 338’ininse 3+1 şeklinde inşa edildiğinin bilgisi verildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu