Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Özer’den Depremzede Öğrencilerle İlgili Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yıkıcı depremlerin ardından nakil yaptırmak durumunda kalan öğrencilerle ilgili açıklamalar yaptı. Detaylar haberde;
Bakan Özer’den Depremzede Öğrencilerle İlgili Açıklama
HABER GİRİŞ

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, depremden etkilenen afet bölgesindeki öğrencilerle ilgili yeni bilgiler verdi. Özer, depremlerin ardından nakil yaptıran öğrencilerin kendi illerine dönmeye başladığını açıkladı.

Özer, deprem bölgesinden diğer şehirlere nakil yaptıran toplam 14 bin 73 öğrencinin kendi illerine dönüş yaptığı bilgisini verdi.

Afet Bölgesi için Çalışmalar Sürüyor

Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, depremden etkilenen illerde yaşayan çocukların okullarıyla buluşması ve eğitimlerini sürdürmesi adına gerçekleştirilen çalışmaların kesintisiz bir şekilde devam ettiği kaydedildi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @tcmeb

Açıklamada Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in değerlendirmelerine yer verildi.

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Özer, afet bölgesindeki okulların kademeli olarak açılmasının illerdeki normalleşmeye büyük katkı sağladığını söylerken, “Deprem sonrasında nakillerini farklı şehirlere aldıran evlatlarımızdan 14 bin 73’ü illerine döndü” ifadelerini kullandı.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @prof_mahmutozer

Birkaç gün önce 2022-2023 eğitim öğretim yılının önceden planlandığı gibi 16 Haziran tarihinde sonlanacağını duyuran Özer, afet bölgesindeki öğrencileri LGS ve YKS hazırlıklarında da yalnız bırakmadıklarını dile getirmişti.

Bakan, afet bölgesinde 360 bin kırtasiye setini, 26 milyon ders kitabı ve yardımcı kaynağı öğrencilere ulaştırdıklarını ifade etmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın