Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Özer Duyurdu: 10 İlde Mart’a Kadar Okullar Kapalı

Milli Eğitim Bakanı, okullar için 20 Şubat’a kadar ilan ettikleri tatil süresini Mart ayına uzattıklarını açıklayarak, eğitim alanında alınan yeni kararları duyurdu.
Bakan Özer Duyurdu: 10 İlde Mart’a Kadar Okullar Kapalı
Son Güncelleme: 
Yorum

Depremin yedinci gününde sosyal hayata ilişkin alınan yeni kararlar duyurulmaya devam ediyor. Son duyuru, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den geldi. Özer, 71 ilde 20 Şubat’ta okulların açılacağını ancak depremden etkilenen 10 ilde 1 Mart’a kadar eğitim öğretime ara verildiğini açıkladı.

Bakan, “20 Şubat tarihi itibarıyla 71 ilde eğitim öğretim başlayacak. Bir daha uzatma olmayacak” dedi.

Ayrıca 10 ildeki öğrenciler için ikinci dönem devam şartının aranmayacağına ilişkin kararın devam ettiğini ekledi.

Milli Eğitim Bakanı, depremzede öğrenciler için özel okulların da özel karar alarak kapasitesini arttırdığını açıkladı.

Özel öğretim kurumlarındaki kapasitenin yüzde 3’ü kadar şehit ve gazi yakınları için tam burslu öğrenci alımı yapıldığını, yeni kararda depremzedeler için bu oranın artırıldığını söyledi.

Özer, “Özel eğitim kurumlarımızla gerekli görüşmeler yaptık. Bugünden itibaren yüzde 3’lük kapasiteyi yüzde 10’a çıkarıyoruz ve yüzde 7’lik kapasiteyi 10 ilden gelen öğrencilerimiz için kullanacağız” dedi. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu