Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Nebati’den Turizm Açıklaması: İstanbul’da Oteller Dolacak

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kabine toplantısı sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Detaylar geliyor...
Bakan Nebati’den Turizm Açıklaması: İstanbul’da Oteller Dolacak
Yorum

Dün düzenlenen Cumhurbşakanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati’nin gündeminde turizme yönelik beklentiler vardı.

Nisan ayı itibarıyla otellerdeki doluluk oranının yüzde 68’e yakın olduğunu belirten Bakan Nebati, bu oranın Mayıs ayında yüzde 92’ye kadar çıkacağını söyledi.

Bakan Nebati Mayıs ayında İstanbul’da otellerde yer bulunmayacağını belirterek “Araplar gelmeye başladı. Suudiler de gelmeye başlar.. Turizm beklentilerimiz çok iyi. 45 milyon turist, 35 milyar dolar hedefimizi geçeceğimize inanıyorum” açıklamasında bulundu.

Turizm alanında harcamaların arttığını vurgulayan Bakan Nebati, otelleri 2-3 ay kapatanların olduğunu belirtti.

‘Ruslar Harcama Sıkıntısı Yaşamayacak’

Hazine ve Maliye Bakanı, savaş nedeniyle Visa ve Mastercard’ın Rusya’ya yönelik uyguladığı yaptırımlara da değindi.

Rusya’dan gelen turistlerin harcamalarında bir sıkıntı yaşamayacağını kaydeden Bakan Nebati, “MIR ve TROY var. TROY’u yurt dışında kullanamıyorlar ama MIR kart çok iyi kullanılıyor ve katlamalı gidiyor. MIR kartta herhangi bir sorun yaşamayacaklar” diye konuştu.

Türkiye’de MIR kart kullanımının yüzde 15 seviyesinde olduğunu belirten Bakan Nebati, bankaların bu oranı artırmak için çalıştığını söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu