Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Nebati G20 Görüşmeleri için Endonezya’da!

Bakan Nebati, G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı'ndaki görüşmeleriyle gündeme geldi.
Bakan Nebati G20 Görüşmeleri için Endonezya’da!
HABER GİRİŞ

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Endonezya’nın Bali şehrinde düzenlenen toplantının ilk ayağında “Küresel Ekonomi” başlıklı oturuma katılarak G20 ülkelerindeki mevkidaşlarıyla bir araya geldi.

Burada, savaşın kötüleştirdiği ve tüm dünyanın gündemindeki sorunlar üzerine görüşmelerde bulunduğunu şöyle anlattı:

“Küresel seviyede tedarik zincirindeki aksamalar, enerji ve gıda fiyatları, tarımsal üretimi zorlayan iklim değişikliğinin olumsuz etkileri gibi risklerin altını çizerek kalıcı ve sürekli çözümler üzerinde çalışmanın önemini vurguladık.”

G20 görüşmeleri kapsamında “Küresel Sağlık Gündemi” başlıklı oturuma da katılan Nebati, dünya çapında sağlık mimarisinin güçlendirilmesinin önemine vurgu yaptıklarını kaydetti.

Koordinasyon mekanizmasıyla pandeminin küresel ekonomi üzerinde oluşturduğu baskının azaltmasının önemini kapsamlı bir şekilde aktardıklarını belirtti.

GCM Yatırım Banner

Nebati, katıldıkları “Uluslararası Finansal Mimari” başlıklı üçüncü oturum için şu ifadeleri kullandı:

“Çok taraflı kalkınma bankalarının kapasitelerini artırmaya yönelik çalışmaların desteklenmesi yanı sıra, Ortak Çerçeve’nin başarılı bir şekilde uygulanmasının, kırılgan ülkeleri hedef alan özel tedbirlerin ve küresel finansal güvenlik ağının önemine vurgu yaptık.”

Aynı zamanda G20 toplantıları kapsamında birçok ülkeden mevkidaşı ile özel görüşmelerde bulundu. Güney Afrika Maliye Bakanı Enoch Godongwana, Nebati’nin görüştüğü isimlerden biri olurken ikili ekonomik ve ticari ilişkileri ele aldı.

Güney Afrika Maliye Bakanı ile önümüzdeki dönemde iki ülke arasındaki ticaret hacmini artırmanın yanında özellikle sanayi ve teknoloji alanında ilişkileri geliştirmenin önemi vurgulandı.

Nebati, Birleşik Arap Emirlikleri Mali İşlerden Sorumlu Devlet Bakanı Sayın Mohamed Hadi Ahmed Al Hussaini ile bir araya geldi. Bölgenin iki önemli ülkesi olarak ikili ve çok taraflı platformlarda karşılıklı iş birliğinin önemine değindiklerini belirtti.

Bununla birlikte hem ikili temelde hem de bölgesel bağlamda eşgüdüm içinde çalışmanın hem ülkelerin hem de bölgenin refah ve istikrarına olumlu katkı yapacağını belirttiklerini söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.