Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Muş: 2024’te Enflasyon Kontrol Altına Alınmış Olacak

Gaziantep’te konuşan Bakan Muş, enflasyonun 2024’te tamamen kontrol altına alınacağını söyledi ve açıklamalarda bulundu. İşte detaylar;
Bakan Muş: 2024’te Enflasyon Kontrol Altına Alınmış Olacak
HABER GİRİŞ

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Gaziantep’in Yıldızları Ödül Töreni’nde enflasyon ve ekonomiye dair açıklamalarda bulundu. Dünyadaki gelişmelerin başta salgın ve Ukrayna-Rusya savaşı olmak üzere fiyatlandırma yaşattığını belirtti. Farklı kesimlerden ve çevrelerden çeşitli propagandalar yapıldığını aktardı.

Böyle bir ortamdan geçerken Türkiye’nin attığı adımları ve başarıları değerlendirmek gerektiğini, Türkiye’nin artık çevresindeki ülkelerle ticaret hacmi olan bir ülke olduğunu, ancak stabil olmadığını dile getirdi. Bu yıl yakalanan ihracat hedeflerinin geleceğe yönelik motivasyon oluşturduğunu paylaştı.

Türkiye’nin döviz girdisini üreterek sağladığını söyledi ve sıcak paraya dayalı yatırımların gelebileceğini, borsaya girebileceğini dile getirdi.

Çok kısa, günlük, haftalık gibi girişleri doğru bir yatırım olarak değerlendirmediklerini ifade ederek bunu istemediklerini, uzun soluklu gerçekten öngörülür yatırımların ülke ekonomisine katkıda bulunduğunu vurguladı. Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) tanımlı kamu borç stokuna bakıldığında yüzde 39 olduğunu, Avrupa ortalamasının ise yüzde 95 civarında olduğunu bildirdi.

Bakan Muş, “Türkiye’nin bütçe açığı makul seviyededir. AB’nin koymuş olduğu kriterleri yakalar seviyelerde gidiyoruz.” dedi.

GCM Yatırım Banner

“Herhangi Bir Problem Yok”

Türkiye’nin ekonomisinin temellerinde herhangi bir problem gözükmediğini belirterek Türk bankacılık sektörünün sağlıklı olduğunu ve Türkiye’nin dünyanın yaşadığı enflasyonu yaşadığını aktardı.

Enflasyonun gelecek yıl itibarıyla düşme eğilimine gireceğini, 2024’te tamamen kontrol altına alınacağını söyledi. Muş, “Türkiye’nin ekonomisine güvenebilirsiniz. Yatırımlarınızı rahat şekilde yapabilirsiniz.” şeklinde konuştu. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.