Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Kurum Yarısı Bizden Kampanyasındaki Son Rakamları Açıkladı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşümde Yarısı Bizden Kampanyasındaki güncel başvurusu sayısını açıkladı. Detaylar;
Bakan Kurum Yarısı Bizden Kampanyasındaki Son Rakamları Açıkladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, gün içinde İstanbul’un Ümraniye ilçesinde bir dizi ziyaret ve konuşma gerçekleştirdi. Kurum, konuşmasında İstanbul’da yüzyılın dönüşümü olarak nitelendirdiği Yarısı Bizden Kampanyasına da değindi.

Bakan, İstanbul’da Yarısı Bizden Kampanyasına başvuru sayısının 125 bine ulaştığı bilgisini verdi.

Ümraniye Atakent Mahallesi’nde düzenlenen kentsel dönüşüm toplantısında konuşma yapan Kurum, Ümraniye ve İstanbul’u dirençli ve güçlü yapılara sahip bir hale getirmek amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

“2 Milyon 500 Bin Vatandaşımızın Hayatı Değişmeye Başladı”

Bu hedef doğrultusunda ortaya koyulan “İstanbul’da 1,5 Milyon Konutluk Büyük Dönüşüm” ve “Kentsel Dönüşümde Yarısı Bizden” kampanyalarına işaret etti.

Kampanyalardaki son başvuru rakamlarını da paylaşan Kurum, 611 bin bağımsız bölüm için yapılan toplam başvuru sayısının 125 bine ulaştığını ifade ederken “Yani daha şimdiden 2 milyon 500 bin vatandaşımızın hayatı değişmeye başladı” şeklinde konuştu.

Kaynak: Twitter / @murat_kurum

“İstanbullu Hiç Kimse Riskli Yapıda Oturmayacak”

Ümraniyeli vatandaşların da kampanyaya yoğun ilgi göstermeye devam ettiği bilgisini veren Kurum, İstanbullu hiçbir kimsenin riskli yapıda oturmayacağının altını çizdi.

Kurum konuşmasının devamında, “Hiçbir gencimiz afetlere karşı kendini güvensiz hissetmeyecek. Hiçbir annemiz, babamız yastığa başını tedirgin bir şekilde koymayacak” ifadelerini kullandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu