Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Kurum 81 İlde Konut Projesi için Müjdeyi Verdi!

Bakan Kurum müjdeyi verdi. 81 ili kapsayan Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi başlıyor. Detaylar haberimizde…
Bakan Kurum 81 İlde Konut Projesi için Müjdeyi Verdi!
HABER GİRİŞ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ankara Çankaya İleri Mahallesi’ndeki temel atma törenine katıldı. Törende müjdeyi veren Kurum “Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini başlatıyoruz.“ ifadelerini kullandı.

Kurum’un açıklamalarına göre 81 ilde başlatılacak sosyal konut projesinin müjdesi önümüzdeki ay itibariyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulacak.

Ankara için “Güçlü Türkiye’nin Güçlü Başkenti” ifadelerini kullanan Bakan, Ankara’yı dünya başkentleri arasında en üst sıralara taşımak için mega projeler gerçekleştirdiklerini paylaştı. Bu projeler doğrultusunda, Ankara’da 91 bin konutun vatandaşlara teslim edildiğini ifade etti.

Bakan Kurum, başkentin her noktasında kentsel dönüşüm projelerinin uygulandığını ve sağlıksız yapıları restore ettiklerini belirtti. “Ankara’yı şanına yakışır bir hale getirecek; yeni yüzyılın marka başkenti yapacağız.” dedi.

Kızılay’ı canlı günlerine tekrar kavuşturmak amacıyla, vatandaşların buluşma mekanı haline gelecek olan Saraçoğlu Projesi’nde sona yaklaşıldığını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Verilen bilgilere göre 7 gün 24 saat yaşayacak olan bu proje; yeşil alanlardan, tescilli ağaçlardan, sosyal mekanlardan ve avlulardan oluşacak.

Bakan, TOKİ tarafından yürütülecek olan Gümüşdere Mahallesi’ndeki İtfaiye Çarşısı projesinin de bitmek üzere olduğunu vatandaşlarla paylaştı. Proje tamamlandığında esnafın bu bölgeye taşınacağı bilgisini verdi. Kurum, Kızılcahamam’daki Tarihi Kasaplar Çarşısı’nı da aslına uygun şekilde tekrar yaptıklarını belirtti.

23 millet bahçesinden 8’inin tamamlandığını, bisiklet ve yürüyüş yolları yapıldığını, yeni yeşil alanlar üretildiğini ve Mogan Kıyı düzenlemesini tamamladıklarını ifade etti.

Murat Kurum konuşmasını “Biz çetin yolları, meşakkatli yolları sizlerin duaları ile aştık. Bundan sonra da istikametimiz her zaman milletimize hizmet etmek, Türkiye’ye eser üretmek olacaktır. Bu anlayışla tüm ekibimizle gece gündüz demeden harıl harıl çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullanarak bitirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın